Magazin

Joan Kennedy'nin düşündüren dramı

Joan Kennedy'nin düşündüren dramı

Kennedy ailesinin iki numaralı gelini Joan Kennedy, bir zamanlar başarılı bir piyanist, mutlu bir eş ve anneydi. Şimdi ise sokaklarda sürünen bir ayyaş!

Joan Kennedy, bir zamanlar, dünyanın en iyi piyanistlerinden biriydi. Aynı zamanda Kennedy ailesinin iki numaralı geliniydi. Çocukları ve kocasıyla görünüşe göre çok mutlu bir hayatı vardı. Ama günün birinde rüzgar ters yönden esmeye başladı ve Joan Kennedy'nin de hayatının altı üstüne geldi. Kennedy ailesinin ortanca oğlu Edward Kennedy ile piyanist eşinin gerçekte hiç de mutlu olmadıklarını pek az kimse biliyordu.

Edward Kennedy'nin çapkınlıkları, skandalları gazetelerin birinci sayfalarına konu olmaya başlayınca, duygusal bir olan Joan Kennedy, mutsuzluğunu unutmak için gece gündüz içki içmeye başlamıştı.

Kennedy ailesi, sarhoş gelinin hayatını düzene sokmak için ne kadar çaba harcadı, bunu bilmeye imkan yok! Fakat Edward Kennedy, çocuklarının annesi için kendi zevklerinden fedakarlık yapmadı. Sonunda karı-koca boşanma kararı aldı. Ve Edward Kennedy yıllar sonra tekrar evlendi.

Ya Joan Kennedy? Onun davetlerde sarhoş olup olay çıkardığına ilişkin haberler bir süre gazetelerde yer aldı. Sonra? Sonra, dünya Joan Kennedy adında bir kadnın yaşadığını unuttu. Ta ki, geçenlerde Boston'da sokak ortasında sızıp kalan ayyaş kadının o olduğu anlaşılıncaya kadar.

BAŞINDA DERİN YARAYLA BULUNDU
68 yaşındaki Joan Kennedy, Boston'da Back Bay semtindeki evinin yakınlarında kaldırımın kenarında sızmış bir halde bulunmuştu. Başında da derince bir yara vardı. Yoldan geçen bir kadın hemen 911'e telefon edip yardım istedi. Sokakta baygın yatan kadının kimliği anlaşılınca, çocuklarına bilgi verildi. Daha sonra da Joan Kennedy'yi Massachusetts'de bir hastaneye yatırdılar. Talihsiz kadın, çok içkili olduğu için başına kimin, neden vurduğunu hatırlamıyordu. Kolları kırılmıştı ve beyin kanaması geçirme tehlikesi vardı.

OĞLU YALNIZ BIRAKMIYOR
Joan Kennedy'nin küçük oğlu Patrick, annesinin sağlık durumuyla yakından ilgileniyor. Annesinin, sağlığına kavuşması zaman alacak. Ayrıca alkol bağımlılığından kurtulması için de tedavi gerekli. Daha önce birçok kez alkol bağımlılığı yüzünden tutuklanan Joan Kennedy'nin durumu, çocuklarını çok üzüyor. Patrick, Kara ve Edward Jr. anneleri için ne gerekiyorsa yapılacağını açıkladılar. Edward Kennedy ise eski eşinin adını bile duymak istemiyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 26.04.2005
372
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.