Magazin

JLo'ya tavuskuşu getirten kulüp

JLo'ya tavuskuşu getirten kulüp

Quintessentially, Londra'da kurulan ve dünyada 17 şubesi olan bir sosyal kulüp.

İki senedir İstanbul'da da faaliyet gösteren kulüp, üyelerinin seyahat, eğlence organizasyonlarını yapıyor ve orijinal birçok talebi de yerine getiriyor. Kulübün, üyeleri arasında bulunan Jennifer Lopez'in ev partisi için bir günde 12 albino tavuskuşu bulup gönderdiği bile oldu.

Cannes Film Festivali'nde, hatta Oscar Töreni'nde düzenlenen özel partilere katılıp ünlülerle aynı ortamda eğlenmek istiyorsunuz... Ya da yurtdışında gittiğiniz şehirde en özel yerleri keşfetmek. Belki de Pavarotti'yle tanışmayı hayal ediyorsunuz!

2000 yılında Londra'da kurulan Quintessentially, üyelerinin buna benzer birçok talebini yerine getiren bir sosyal kulüp.

Aynı hayat tarzını paylaşan üyelerin sosyal zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlayan kulüp, aynı zamanda seyahat ve eğlence anlarını da organize ediyor. Madonna, Gwyneth Paltrow, Kate Moss, David Beckham, Mick Jagger, Johnny Depp, Jennifer Lopez gibi ünlü üyeleri de olan Quintessentially, ayrıca Cannes Film Festivali, Oscar Töreni, Fashion Week gibi önemli organizasyonlarda üyelerine özel partiler de düzenliyor.

Kulüp ayrıca üyelerinin orijinal birçok talebini de yerine getiriyor. Sevgilisine evlenme teklif etmeye pembe bir jetle gitmek isteyen üye, orijinal talebi yerine getirilenlerden sadece biri.

TÜRKİYE'DE 1500 ÜYE
Merkezi Londra'da olan Quintessentially'nin New York, Los Angeles, Miami, Helsinki, Dublin, Cape Town, Johannesburg, Hong Kong, Şangay, Beijing, Beyrut, Dubai, Kopenhag, Cannes, Cenevre ve İstanbul'da toplam 17 şubesi var. 2006 yılında Moskova, Atina, Paris, Roma ve Chicago şubeleri de açılacak. Kulübün tüm dünyadaki üye sayısı 20 binden fazla.

İki yıl önce açılan Quintessentially'nin İstanbul şubesinin ise 1500 üyesi var. Quintessentiallly İstanbul Ceo'su Mehmet Eskihancılar, faaliyetlerini şu sözlerle anlatıyor:

'Çağdaş bir seyahat hizmetinin artık concierge'siz olmayacağını düşünüyoruz. Otellerdeki concierge hizmeti, sadece o şehirle ilgili bilgi veriyor, ama biz üyelerimizin yurtdışındaki seyahatlerini de organize ediyor ve en özel yerlere gitmelerini sağlıyoruz. Ayrıca Türkiye'ye gelen yabancı üyelerin taleplerini de yerine getiriyoruz. Üyelerimiz için anlaşmalı olduğumuz restoranlara rezervasyon yapıyoruz; yurtiçi ve yurtdışındaki sanat ve spor olaylarının biletlerini de buluyoruz. Her hafta gönderdiğimiz newsletter'la üyelerimizin yeniliklerden ve trendlerden haberdar olmasını sağlıyoruz.'

ORİJİNAL VE PAHALI TALEPLER
James Bond filminde yer alan 'mink' masajın kim tarafından ve nerede yapıldığı araştırılıp bulundu. Dünyada sadece bir kişi tarafından yapılan masaj, üye için organize edildi. Jennifer Lopez'in ev partisi için bir günde 12 albino tavuskuşu bulunup gönderildi. Ünlü bir film yıldızı için Türkiye'de göbek dansı dersleri organize edildi. Fas Marakeş'e uçacak ve sevgilisine evlenme teklif edecek üye için, pembe renkli özel bir jet organize edildi.

Madonna, İngiltere'deki konserinden iki saat önce sadece Amerika'da bulunan doğal bir çayı talep etti. Çayı konserden önce içerek sahneye çıkması sağlandı.

Sevgililer Günü'nde bir üye sevgilisine süpriz yapmak için özel bir jet kiralayıp, Paris'te George Cinq Hotel'de kalıp, odada kristal şampanya banyosu, 8 karat pırlanta yüzük organize edilmesini istedi. Talebin toplam değeri 1 milyon euro'ydu.

Üyeleri arasında erkekler çoğunlukla
Quintessentially, gelir seviyesi iyi olan, çok yoğun çalışan ama buna rağmen dünyadaki yenilikleri takip etmekten geri kalmayan üyelerden oluşuyor. Yüzde 70'i erkek olan üyelerin çoğunluğu 35-55 yaşlarında. Senelik üyelik ücreti 750 pound. Tek bir müşteri temsilcisiyle sanki özel asistanıymış gibi muhatap olmak isteyen üyeler ise 2500 pound ödüyor. Elite membership'liğin senelik ücreti ise 25 bin pound. Elite üye bir şirketin sahibi gibi her türlü talebini asistanlara yaptırabiliyor. Madonna'nın da bu tür bir üyeliği var ve turneye çıktığı zaman Quintessentially'den bir kişi de ona eşlik ediyor.

Quintessentially'nin tüm dünyada 700 çalışanı var, İstanbul ofisinde 23 kişi çalışıyor. Kulübün çağrı merkezi, yedi gün 24 saat hizmet veriyor. Quintessentially, dünyadaki 18 bin işletmeyle anlaşmalı. Türkiye'deki anlaşmalı işletme sayısı 270. Quintessentially üyelerinin dünyadaki bu 18 bin işletmeden ayrıcalığı var.
Ayça Barut (Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 20.10.2005
439
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.