Magazin

Jet Li, yeterince 'korkusuz' değil

Jet Li, yeterince 'korkusuz' değil

Çinli kungfu ustası Huo Yuancia'nın torunları, ünlü aktör Jet Li'nin oynadığı 'Korkusuz'dan şikâyetçi.

Ünlü ustanın torununun oğullarından Huo Zizheng, filmin büyük büyük dedesi Huo Yuancia'nın soyunu kurumuş gösterdiğini, halbuki onun, kendisi dahil 11 torun çocuğu bulunduğunu söyledi.

'Korkusuz' filminde anlatılan hikâyede, ünlü kungfu ustasının tek kızı bir intikam saldırısında öldürülüyor. Çince yayın yapan internet sitesi Sina.com'daki habere göre Huo Zizheng, filmin yapımcılarının kendileriyle temasa geçmediğini belirtiyor.

Habere göre, Huo Yuancia'nın, ümitsiz bir dövüşçüden kungfu ustası haline gelişini anlatan 'Korkusuz' filminde tarihsel gerçeklerle uyuşmayan başka noktalar da var. Filmde Huo ailesi, geniş bir evde, uşakların hizmet ettiği bir üst sınıf ailesi olarak gösteriliyor. Halbuki Huo Yuancia bir çiftçi, babası ise bir muhafızdı.

Modern Çin tarihinin en büyük savaş sanatları ustalarından biri olan Huo Yuancia'nın, Japonlar tarafından zehirlenerek öldürüldüğüne inanılıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 15.02.2006
624
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.