Magazin

Japonların evlilikleri cinsel ilişkisiz

Japonların evlilikleri cinsel ilişkisiz

Daily Telegraph gazetesi, Japonya'daki 'cinsel ilişkisiz evlilikleri' sayfalarına taşırken, bu durumla ülkede artan boşanma aranı arasında bağlantı kurdu.

Japonya Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı bir araştırmaya göre, ülkede evliliklerin yaklaşık üçte biri cinsel ilişki olmadan sürüyor.

Hükümet kaygılı
Hükümet, sorundan o kadar kaygılı ki, bu durumun Japonya'da nüfusun azalmasını daha hızlandırmasından korkuyor. Japon bir kadının şu sözleri, sorunun ciddiyetini yansıtır nitelikte: "Bir yıldır evliyim. Ama kocamla sadece birkaç kez cinsel ilişkiye girdik. Kocamın işte stresli olduğunu biliyorum. Onun canını sıkmak istemiyorum. Fakat bazen beni sevdiğinden şüpheleniyorum."

Sebep yorgun dönmek
Haberde, Japonya'da cinsel ilişki eksikliği için en çok dile getirilen gerekçenin, 'işten yorgun dönmek' olduğu belirtiliyor. Japonların genelde uzun süre çalıştıklarına ve evlerine uzun yolculuklar sonrası vardıklarına dikkat çekiliyor.
Yayın tarihi: 20.05.2005
555
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.