Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Japonlar Türkiye tatili için yarışıyor

Japonlar Türkiye tatili için yarışıyor

Japonya'nın en çok izlenen TV kanallarından TBS, Prime-Timeda Türk-Japon ilişkilerini yarışma programına konu yaptı.

Yarışmada Japonlar'a, tarihi süreçteki ilişkiler skeç haline getirilerek soruldu. Yarışmanın birincisi ödül olarak Türkiye'de bedava tatil kazanıyor. Program yapımcıları, yarışmanın büyük ilgi gördüğünü kaydetti.

Japon televizyon kanalı TBSde yayınlanan yarışma programında ilk olarak yarışmacılara İran-Irak savasında yaşananlarla ilgili görüntüler aktarıldı. İran-Irak savaşı sırasında İranda mahsur kalan Japonların THY uçakları tarafından kurtarılma göruntüleri Japonlara duygulu anlar yasattı. Ardından düzenlenen skeçte, İran-Irak savaşı esnasında Tahranda mahsur kalan Japon vatandaslarının Turgut Özalın talimatıyla THY uçağıyla kurtarılması canlandırıldı.

Olayı yaşayan Japon vatandasları Türkiyenin kendilerinin ikinci vatanı olduğunu söyledi.
Progrmada ikinci konu ise Japonyada batan Ertuğrul Gemisinden kurtulan denizcilerin Türkiyeye geri götürülmesine yönelik yardım kampanyası baslatan Torajiro Yamada ile ilgili oldu. Skeçler ve canlandırmaların ardından yarışmacılara konularla ilgili sorular yöneltildi. İlgi ile izlenen programda Türkiye seyahati kazanacak olan yarışmacıların önümüzdeki programlarda belirleneceği kaydedildi.
Yayın tarihi: 08.10.2003
505
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.