Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İtalya'da cinsel gücü azaltan hapa ilgi büyük

İtalya'da cinsel gücü azaltan hapa ilgi büyük

İtalya'da seks gücünü azaltan bir ilaç, Viagra kadar ilgi görmeye başladı.

'Androcur' adlı ilaç, üç haftada erkeklerin cinsel arzularını yok ediyor. İlaç, özellikle kurumsal reformlardan sorumlu Bakan Roberto Calderoli'nin tecavüzcülere ceza olarak uygulamak istediği kimyasal kısırlık önerisinden sonra gündeme gelmişti.

Aynı zamanda prostat kanseri tedavisinde kullanılan 'Androcur' cinselliği körükleyen testosteron hormonunu kontrol altına aldığı gibi cinsel arzuyu zamanla yok edebiliyor. Bakan Calderoli, ülkede son dönemlerde tecavüz olaylarının artması üzerine parlamentoya götürdüğü yasa tasarısında yakalanan tecavüzcülerin ya anında hadım edilmesini ya da kimyasal olarak cinsel güçlerinin kontrol altına alınmasını önermişti.

Ne var ki bu olaydan sonra bazı seksologlar, özellikle yaz aylarında tatile çıkan aşırı seks düşkünlerini frenlemek için bu ilacı reçete ile verdiklerini itiraf ettiler.Testosteron hormonunun işlevini körleştiren ve asitleşmiş 'Ciproteron' ihtiva eden 25 adet tablet 'Androcur' 25 Euro'dan satılırken Sağlık Sigortası olanlara 1 Euro'dan veriliyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.06.2005
330
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.