Magazin

İşte Hadise'nin diğer rakipleri

İşte Hadise'nin diğer rakipleri

54. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2.yarı finali bu akşam Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleşti. Azerbaycan adına bu yıl yarışmaya katılan Arash ve Aysel ikilisi gösterdikleri performans ile ilk yarı finalde yarışan Türkiye gibi ilk zarftan çıkarak finale kalmayı başardı.

Güncellenme tarihi:
Bu yıl tarihindeki ikinci Eurovision macerasında bir kez daha finalde yarışma hakkı kazanan Azerbaycan, finalde de favorileri arasında göstertiliyor. Eurovision'a ilk kez geçen yıl katılan Azerbaycan Türkiye'nin ardından 8'inci sırada tamamlamıştı. Türkiye geçen yılki yarışmada Azerbaycan'ı temsil eden Elnur & Samir ikilisine 12 puan vermişti. Finale kalan diğer ülkeler ise sırası ile şöyle: Hırvatistan, Ukrayna, Litvanya, Arnavutluk, Moldova, Danimarka, Estonya, Norveç ve Yunanistan İlk yarı finalde Türkiye ile beraber Ermenistan, İzlanda, Romanya, İsrail, İsveç, Finlandiya, Portekiz, Malta ve Bosna-Hersek finale kalmaya hak kazanmıştı. Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İspanya ve Rusya 16 Mayıs gecesi düzenlenecek finale doğrudan katılıyorlar. Hadise'nin yarı final performansı
Yayın tarihi: 14.05.2009
414
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.