Magazin

İşte bilgisayardaki uyuşturucu sohbeti

İşte bilgisayardaki uyuşturucu sohbeti

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Bilgi İşlem Müdürü Cenk Ceylan'ın Gökhan Demirkol'la ilgili olarak hazırladığı bilirkişi raporunda, Demirkol'un arkadaşlarıyla yaptığı uyuşturucu sohbetleri de yer alıyor.

Emniyet Genel müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi'nin hazırladığı raporda, Gökhan Demirkol'un el konulan bilgisayarlarındaki yazışmalarda, arkadaşı Atınç Dikmen ile esrar içmekten de söz ettiği öğrenildi. Demirkol, esrar temini için bir sohbette, 'Direk narkotikten alıcaz galiba ati' diyor.

Bilgi İşlem Müdürü Cenk Ceylan'ın bilirkişi olarak imza attığı 35 sayfalık raporda, Demirkol'un el konulan bilgisayarlarında rastlanan chat'lerin dökümleri de var. Bu yazışmalardan birinde, internet ortamında 'ArcuAleta' adını kullanan Gökhan Demirkol, arkadaşı Atınç Dikmen ile esrar içmekten söz ediyor. İkili, yazışmada esrardan argodaki tabiriyle 'ot' diye söz ediyor.

Otu direkt narkotikten alacağız galiba

Raporun 10. sayfası (16-5-2005)

ArcuAletA: Sigaran var mıydı

atınç: Var

atınç: Ot içecektim

atınç: Gel

ArcuAletA: Ne icecektin anlamadım

atınç: Sigara

atınç: Tütün

atınç: Malbora

ArcuAletA: Diğerinden yok muydu

Raporun 13. sayfası (14-6-2005)

Birkaç gün sonra Demirkol ile Dikmen'in sohbetine 'pistol' takma adlı bir arkadaşları daha dahil oluyor.

pistol: Abi erken saatte çarpışalım. Ben almaya gidicem 7 gibi falan

atınç: Ümraniye

pistol: farz oldu milletten beklioruz papa

pistol: yok başka bir yer, ümraniyede kalmamış başka bir arkadaşına yönlendirdi ilk defa alıcam

atınç: Ooo

pistol: bende fazla almayı düşünmüyorum bir 12.5 alıcam siz de öyle yapın memnun kalırsak devam ederiz

pistol: bakalım miktarı falan nasıl iyiyse alırız sürekli

ArcuAletA: direk narkotikten alıcaz galiba ati

Barış Kılıç'la konuşma
Gökhan Demirkol'un birlikte olduğu bir doktorun fotoğrafını, Gamze Demirkol olayına adı karışan arkadaşı Barış Kılıç'a gönderdiği de yazışmalarda ortaya çıkıyor. Barış Kılıç'ın Gamze Özçelik'in görüntülerinin çekildiği gün ikili ile birlikte olduğu biliniyor. Üçlünün fotoğrafları da basına yansımıştı.

Raporun 19. sayfası (29-07-2005)

baris: doktorun a...ı yollar mısın

baris: rica etsem

baris: RESİM GÖNDER

baris: DOKTORUN RESMİNİ HADİ

baris: GÖRECEM O A.I

ArcuAletA: kabul etsene

baris: VAY YAWRUM BU KARI SAPITMIŞŞ

ArcuAletA: bide buna bak

baris: BANA YAP

baris: ALLAH AŞKINA

ArcuAletA: yaparız bişeyler

En önemli delil
Raporda, Gamze Özçelik'in İnternet'te yayınlanan tecavüz görüntülerinin kaydedildiği gün çekildiği sanılan bir fotoğraf da yer alıyor. Özçelik'i tecavüz görüntüleri sırasında üzerinde bulunan tişörtüyle gösteren fotoğrafın Gökhan Demirkol'un bilgisayarında bulunması, o görüntülerin de aynı gün çekildiği tahminini güçlendiriyor. Raporda bu fotoğraf için şöyle deniyor: 'Yukarıda belirtilen fotoğraflar; İnternet'te yer alan porno görüntülerle; aynı mekan, kıyafet, profil, durum ve vücut, uzuv özelliklerini taşıyor olup; fotoğraftaki görüntüler filmde yer almamaktadır.'

Topladığımız deliller her şeyi ispatlayacak
Eski sevgilisi Gökhan Demirkol hakkında, basın-yayın yoluyla özel hayatının gizliliğini ihlal ettiği iddiasıyla Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na ifade veren Gamze Özçelik, 'Topladığımız deliller her şeyi ispatlayıp ortaya çıkaracak. Bu aşamaya gelmemiz Allah'ın büyük adaleti' dedi.

Kadıköy Adliyesi'ne dün müvekkili Gamze Özçelik'ten önce gelen Avukat Fatih Volkan, bilirkişiye hazırlattığı raporları, tecavüz soruşturmasını yürüten savcı Ali Doğan ve basın-yayın yoluyla özel hayatın gizliliğini ihlal soruşturmasını yürüten savcı Ömer Faruk Alpsan'a verdi.

Cep telefonu görüşmelerinden Gökhan Demirkol'un 1 Temmuz 2004 günü Kemer'de, ertesi gün İstanbul'da olduğunu tesbit ettiklerini söyleyen Fatih Volkan, 'O gece Gökhan'ın yanında görüntülenen Barış Kılıç'ın da tanık olarak dinlenmesini istedik' dedi.

Bir süre sonra Kadıköy Adliyesi'ne gelerek Savcı Ömer Faruk Alpsan'a ifade veren Gamze Özçelik, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özçelik, 'Delillerin çok önemli kısmını elde etmiş durumdayız. Bunlar herşeyi ıspatlayacak deliller' dedi. Özçelik, görüntülerdeki erkekle Gökhan Demirkol'un benzerlik gösterdiği yönündeki bilirkişi raporuyla ilgili olarak da 'Hepsi var. Bu aşamaya gelmemiz Allahın büyük Adaleti ne söyleyeyim' diye konuştu.

Başka bir dava için adliyede bulunan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt ise şu açıklamayı yaptı: 'Ortada müvekkilimi suçlu çıkaracak bir Adli Tıp raporu yok. Karşı taraf avukatının hazırlattığı özel bir bilirkişi raporu var. Ellerinde başka görüntüler olduğunu söylüyorlar. Elimizde, Gamze Özçelik'in müvekkilime gönderdiği, telefonla çekilmiş 38 adet görüntü var. Bunları yargılama aşamasında göreceğiz. Gökhan'ın diz üstü bilgisayarının kaybolduğu filan da yok.'

Son gelişmeler üzerine savcılık tarafından ifadeye çağırılan Gökhan Demirkol akşam saatlerinde diğer avukatı Cihan Aydın'la birlikte Kadıköy Adliyesi'ne geldi. tüm açıklamaları avukatlarının yapacağını belirten Demirkol, adliyeye avukatının birtakım küçük işlerini halletmek ve çıkan raporu almak için geldiklerini söyledi. Adliyede kısa süre kalan Demirkol daha sonra avukatıyla birlikte ayrıldı.

Dizisi kalktı
Gamze Özçelik'in oynadığı 'Düşler ve Gerçekler' dizisi, yarın akşam bitiyor. Dizi, reytingi düştüğü için yayından kaldırıldı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.10.2005
346
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.