Magazin

İşte Behzat'ın 240 km yaptığı araba

İşte Behzat'ın 240 km yaptığı araba

Behzat Ç. rolüyle gönüllere taht kuran Erdal Beşikçioğlu'nun Başbakan'a kızıp 240 yaptığı haberi tıklanma rekoru kırdı ama acaba arabası ne markaydı?

behzat ç

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Devlet Tiyatroları’nın kapatılacağına ilişkin açıklamalarını duyunca sinirlenip, Merzifon yakınlarında 240 kilometre süratle radara giren Erdal Beşikçioğlu'nun arabası 4 kapılı C180 Mercedes. Otomobil altı vitesli.

Standart donanımıyla yaklaşık 100 bin liraya satılan otomobilin fiyatı opsiyonel donanımlara göre değişiklik gösteriyor.

 

Üçüncü sezondan ipuçları

Erdal Beşikçioğlu, Çankaya Belediyesi ve Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’inde gerçekleştirilen “Tiyatro, Kadın, Şiddet” konulu söyleşiye katıldı. Cumhuriyet gazetesi AnkaraTemsilcisi Utku Çakırözer’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşide yazar Zeynep Göğüş ile birlikte konuşan Beşikçioğlu, Behzat Ç.’nin üçüncü sezonunda yaşanacak gelişmelere ilişkin ipuçları verdi.

Savcı’nın katili bulunacak

Savcı Esra karakterinin öldürülmesi ile ikinci sezonu geride bırakan dizinin yeni dönemde farklı olaylara sahne olacağını belirten Beşikçioğlu şunları söyledi:

“Dizinin üçüncü sezonunda ‘derin devlet’ vurgusu olacak. Behzat Başkomiser, ortaya çıkan annesi ve Ercüment Çözer ekseninde öldürülen Türkiye Cumhuriyeti savcısının katilinin peşine düşecek. Savcının katilini bulmak için ‘her yol mübah’ anlayışıyla hareket edecek. Senaristlerimiz zeki ve matematiği kuvvetli arkadaşlar. Onlar yazacak ve bir şekilde o katil bulunacak.”

Siyaset sahnesinde değiliz

Çekimler sırasında tükettikleri alkollü ürünlerin gerçek olmadığını açıklayan Beşikçioğlu, “Bira yerine elma suyu, rakı yerine süt ile karıştırılmış su içiyoruz. Ayrıca çocuklar diziyi izleyince küfür etmeye başlıyormuş. Anlamıyorum dizide küfüler ‘bip’leniyor. Çocuklar ‘bip bip bip’ şeklinde mi küfür ediyor” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in dizide rol alma isteğinin hatırlatılması üzerine, “Melih bey de Kültür Bakanı Ertuğrul Günay da dizide rol alabileceklerini açıklamıştı. Siyasilerin dizide rol almasından mutluluk duyarız ancak biz sanatçılar olarak siyaset sahnesinde yer almayalım” dedi.

Kaybettiğim kıdeme üzülüyorum

Türk toplumunun izlediği dizilere kendini kaptığıdığını belirten Beşikçioğlu şöyle konuştu: “Dizi karakterinin ölümünün ardından helva kavuran bir toplumda yaşıyoruz. Behzat Ç. karakterinin üzerime yapıştığı söyleniyor. Bir önceki dizide de Vali karakteri için aynı şey söylenmişti. Benim buradaki tek üzüntüm kıdem kaybetmiş olmak. Önceden Vali’ydim şimdi Başkomiser oldum. Vali’yi oynadığım dönemde karakterin bana yapışması ile ilgili sorulara gülüp geçiyordum. Şimdi de Behzat ile ilgili bu sorulara yine gülüp geçiyorum.”

Yüksel’e gelemedik

Yüksel Caddesi’nde toplanarak kurulan dev ekrandan diziyi izleyen Ankaralılara teşekkür eden Erdal Beşikçioğlu, “Organizasyonlara ekip olarak katılmadık. Bize ‘Kendi propagandalarını yapıyorlar’ denilmesini istemediğimiz için orada olmadık” dedi. (Hürriyet)

Yayın tarihi: 23.06.2012
533
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.