Magazin

İşte Acun'un Star TV'den alacağı para

İşte Acun'un Star TV'den alacağı para

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, Acun Ilıcalı'nın Star TV'den bölüm başına alacağı parayı yazı.

İşte Ali Ayüboğlu'nun bugünkü yazısının o bölümü...

"Star, yeni yayın dönemini 12 Eylül’de ‘Muhteşem Yüzyıl’ın yeni bölümüyle açacak.

Acun Ilıcalı’yı kadrosuna katarak ‘yılın transferi’ni gerçekleştiren kanalda yeni yayın döneminde neler olacak? Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın ve Doğuş Yayın Grubu İçerik Grup Başkanı Ömer Özgüner’le bunu konuştuk.

12 Eylül’de ‘Muhteşem Yüzyıl’la sezonu açacak kanalın flaş transferi Acun Ilıcalı, 15 Eylül’de Star TV izleyicilerine “Merhaba” diyecek.

‘O Ses Türkiye’yeyse ekimde başlayacak.

Ilıcalı, iddia edildiği gibi Star’dan 70 milyon TL transfer parası almadı.

Tarafların çarşamba günü imzaladığı anlaşmanın özü şu: Show TV’den yaptığı programlar için bölüm başına 550 bin TL alan Acun, Star TV’dense 600 bin TL alacak.

Acun cebine atmayacak bu paraları. Acun Medya’nın 120 çalışanının maaşları, jüri üyelerinin paraları, prodüksiyon ve format giderlerini karşılayıp, kalanını kâr edecek.

‘BEHZAT Ç.’ ARTIK CUMA AKŞAMLARI

Cumartesi, pazar ve pazartesi akşamlarını Acun Ilıcalı’nın yarışmalarına ayıran Star, iddia edildiği gibi sırf bu yüzden bazı programları bitirdi mi? Cem Aydın’ın verdiği yanıt net: “Hayır. Acun gündemimizde yokken anlaştığımız ‘Popstar Alaturka’yı şubat ayına kaydırdık sadece. ‘O Ses Türkiye’ bittikten sonra 13 hafta onu yayınlayacağız. Acun yüzünden değil. ‘İşler Güçler’ dahil hiçbir programı bitirmemiz söz konusu değil.” ‘İşler Güçler’ gibi ekip olarak beğendikleri ‘Behzat Ç.’ ve ‘Bir Erkek Bir Kadın’ı PT2’de yayınlamaya devam edeceklerini belirten Aydın, şunları söyledi: “Behzat Ç.’, bugüne kadar kanal olarak hiç müdahale etmediğimiz bir dizidir. Zaten gerek de yoktu buna. ‘Behzat Ç.’nin fanları rahat olsun, aynı şekilde yayınlamaya devam edeceğiz. Cuma saat 23.00’ten itibaren ekrana gelecek ve süresi de 70 dakika olacak.”

Yayın tarihi: 24.08.2012
373
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.