Magazin

İstanbul dansa doyacak

İstanbul dansa doyacak

III. Uluslararası İstanbul Dans Festivali, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen ''Gala Gecesi Yıldızları'' gösterisiyle başladı.

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği'nce düzenlenen festivalin açılış gecesinde, Ankara Devlet Balesi, müziği Dimitri ostakoviç'e, koreografisi Kenneth Mc Millan'a ait ''Concerto'', St. Petersburg Mussorgski Theatre sanatçıları Olena Filipyeva ve Denys Matviyenko, müziği Minkus'a, koreografisi G. Petipa'ya ait ''Don Quichotte'', Deutsche Oper Berlin'in sanatçıları Fabien Voranger, Can Aslan ve Rebecca Gladstone, müziği Bach'a, koreografisi Heinz-Spoerli'ye ait ''Golgberg-Variationen'', müziği Schubert'e, koreografisi Goyo Montero'ya ait ''Magnet Felder'' ve müziği Wim Mirtens, koreografisi Claude Brumachon'a ait ''Les Indomptes'' adlı eserleri sundu.

Geceye, aralarında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Remzi Buharalı, sinema eleştirmeni Atilla Dorsay ve gazeteci Hıncal Uluç'un da bulunduğu çok sayıda sanatsever katıldı.

Festivalde, yarın Helsinki City Theatre Dance Company, 30 Nisan Çarşamba günü Prag Chamber Ballet, 1 Mayıs Perşembe günü Ballet De Lorraine, 2 Mayıs Cuma günü Sofya Ulusal Müzik Tiyatrosu Bale Grubu, 3 Mayıs Cumartesi günü CRR Dans Tiyatrosu'nun dünya prömiyeri, 4 Mayıs 2003 Pazar günü de Dilek Evgin Dans Projesi, CRR Konser Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.
(AA)
Yayın tarihi: 29.04.2003
198
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.