Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İnternet'te beste kralı

İnternet'te beste kralı

İnternet'te düzenlenen ve tüm dünyadan 618 kişinin bin 800'ü aşkın besteyle katıldığı bir yarışmada Tansel Yücelen'in şarkıları ilk beş sırada.

Tansel Yücelen, www.playersparadise.net adlı sitede düzenlenen uluslararası beste yarışmasında birinci sırada.

Yamaha'nın sponsor olduğu siteye söz ve müzikleri kendisine ait olan şarkılarını gönderen Yücelen, bin 800'den fazla beste arasından sıyrılıp birinciliğe oturmakla kalmamış, ilk beş sırayı da parsellemiş.

Altı yaşında piyano, 12 yaşında gitar çalmaya başlayan 20 yaşındaki Yücelen, yedi yıldır beste yapıyor. Bir süre şan ve gitar dersleri almış ama gitar çalmayı daha çok kendi kendine öğrenmiş. İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi Kontrol Mühendisliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi olan Yücelen, şimdiye kadar tek başına ya da gruplarla konser vermiş.

'Sence diğer besteler arasından nasıl sıyrıldın?' diye sorunca "Tarzımdan dolayı ilgi çekmiştir herhalde. Hard rock'ın üzerine keman, çello koyan pek yok" diyor. Türkçe şarkılarla bu kadar yükseleceğini tahmin etmediğini söyleyen Yücelen'in şarkılarına oy verenler yorumlarını da yazmışlar. Çeşitli ülkelerden gelen mesajlar arasında "Kesinlikle bir numarasın, şarkıların da öyle" gibi övgüler var.

Bestelere herkes oy verebildiğine göre kendisi de vermiş mi acaba? "Verdim tabii" diyor gülerek; "Ama bir bilgisayardan sadece tek oy kullanabiliyorsunuz. Zaten oraya gelen oylar da 1000'den fazla." Konser vermeyi sürdürecek olan genç müzisyen albüm çıkarmak istediğini söylüyor ve "Yaptığım müziğe güveniyorum" diyor.
(Radikal)
335
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.