Magazin

Hülya Avşar bizim köyün delisi

Hülya Avşar bizim köyün delisi

Deniz Akkaya, Takvim gazetesinin Saklambaç ekindeki "Papa ve bizim köyün delisi" başlıklı yazısında, isim vermeden Hülya Avşar'a laf attı.

Deniz Akkaya şunları yazdı: "Geçen haftanın en önemli gündem konusu Papa'nın ülkemizi ziyareti idi. Mesela hiç düşündünüz mü şu bizim köyün delisi ile papa arasındaki şaşırtıcı benzerlikler nelerdir diye. Bakınız internetteki Papa'nın anlamına.

Biri, Roma Katolik Kilisesi'nin Başkanı, Katolik mezhebinin ruhani lideri. Diğeri Türk magazin dünyasının koşulsuz hakimi, halkı her gün ona ait mühim gündemlere esir ettiği toprakların tek hakimi. Papa'nın yanılmaz olduğu kabul edilir ve o istediğini dinden dışlama yetkisine sahiptir ki, buna "aforoz" denir.

Bizde de durum aynı seyirde. Zaman zaman olduğunu varsaydığı tahtına varisler gösterip, sonraları layık gördüğü kişileri taçlandırmaktan vazgeçmiştir; işi daha ileriye götürüp, medya dünyasından afaroz etmeye çalışmaya kadar götürmüştür..."
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 04.12.2006
641
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.