Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Homoseksüellikte futbolcular bizi geçer

Homoseksüellikte futbolcular bizi geçer

Tan Sağtürk, balenin kimi iddiaların aksine 'homoseksüel mesleği' olmadığını söyledi.

Ünlü Balet Tan Sağtürk, Dünya Ticaret Merkezi'nde 14-17 Ekim 2004 tarihleri arasında 'Stres 2004: Erkek Gençlik ve Çocuk Sorunları ve Çözüm Günleri' toplantısına katıldı.

Balerin Ömür Uyanık'la birlikte 'Strese karşı dans' başlıklı konferansta konuşan Sağtürk, bir izleyicinin 'baleyi seçen erkek çocukların homoseksüel olduğu' yönünde bir önyargı olduğunu ve bu yüzden bazı ailelerin çekindiklerini söylemesi üzerine, tartışma yaratacak şu yorumda bulundu:

'Bu görüş kesinlikle doğru değil. Bazı ünlü baletlerin homoseksüel olması tesadüf. Homoseksüellik tercih meselesi de, futbolcular bizi geçer. Çünkü, benim arkadaşlarım var, biliyorum.'

Sağtürk, 'Ben 4 ay önce sigaraya başladım. Bir yere kadar masal prensi, bir yerden sonra da erkek adamız. Çalışma tempom o kadar yoğun ki, evlenmek istiyorum, evlenemiyorum; vakitsizlikten kız arkadaş edinemiyorum' diye yakındı. 28 yıldır profesyonelce dans ettiğini anlatan Sağtürk, 'Benim verdiğim enerji sizin bakışlarınızla bana geri dönüyor. Enerjimi insanlardan alıyorum' dedi.

Baleyi seçmesi için kimseye ısrar etmediğini anlatan Sağtürk, 'Bale işin bir tarafı. Hangi mesleği yaparsanız yapın; tutunacak bir dalınız olacak. Hepimiz bir iş yapıyoruz, ama birçoğumuz zevk almıyoruz. Mesleğimizle beşik kertmesi gibiyiz' benzetmesi yaptı.
(Hürriyet)
502
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.