Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hollywood'un hanedanları

Hollywood'un hanedanları

Bazı ailelerde oyunculuk babadan oğula, anneden kıza geçiyor.

İşte Hollywood'a yön veren en ünlü oyuncu ailelerinin ilginç öyküleri.

Her kuşağa bir Douglas
Hollywood'un efsane aktörü Kirk Douglas'ın oğulları da baba mesleğini sürdürüyorlar. Michael Douglas, babasını başarısını devam ettiren başarılı bir aktör. Kardeşi Joel Douglas, kamera arkasında çalışmayı yeğliyor. Eric Douglas intihar etmeseydi, başarılı bir komedyen olabilirdi. Michael Douglas'ın büyük oğlu Cameron da kamera karşısında ısınma turlarına başladı.

Efsane devam ediyor
Efsane Baba serisinin Oscar'lı yönetmeni Francis Ford Coppola'nın yeni bir filme başlayacağı zaman oyuncu aramasına hiç gerek kalmıyor. İtalyan asıllı Coppola Ailesi'nin üyelerinin nerdeyse hepsi sinemaya gönül vermiş. Coppola Ailesi, kuzenler, halalar, teyzeler ve yeğenler ile gerçekten çok kalabalık. Francis Ford Coppola'nın kızı Sofia, başarılı bir yönetmen. Efsane yönetmenin yeğeni Nicolas Cage'i tanımayan yok. Coppola'nın oğulları Roman ve Gian Carlo da baba mesleğini seçtiler.

İngilizlerden bir hanedan
Michael Redgrave, İngiliz Sineması'nın en sevilen oyuncularından biriydi. Bugün ise Michael Redgrave'in çocukları ve torunları Redgrave Ailesi'nin oyunculuk meşalesini taşıyor. Michael Redgrave'in iki kızı Vanessa ve Lynn, İngiliz Sineması'nın önde gelen isimleri. Vanessa Redgreave'in çocukları; Joely ve Natasha Richardson da anneleri ve babaları gibi başarılı birer oyuncu.

Babanın izindeler
Martin Sheen'in kamera karşısındaki başarısı ünlü aktörün üç oğlu ile iki kızını öylesine etkiledi ki, beşi de baba mesleğini seçmeye karar verdiler. Martin Sheen'in en büyük oğlu Charlie Sheen'i filmleri ve TV dizilerinde gösterdiği başarı, diğer kardeşlerini de etkiledi. Örneğin ailenin büyük oğlu Emilio Estevez de başarılı bir aktör. Sheen Ailesi bazen bir arada oynama fırsatı da buluyor.

Roberts'ların başarısı
Hollywood'un en yüksek ücret alan oyuncularından biri olan Julia Roberts'ın kardeşleri de oyuncu. Abla Lisa Roberts, Julia Roberts'ın birkaç filminde oynadı. Julia Roberts'ın erkek kardeşi Eric Roberts ise bugüne kadar 147 filmde rol aldı. Eric Roberts'in kızı Emma Roberts da çok sevdiği halasının izinden gidiyor.
(Hürriyet)
365
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.