Magazin

Hollywood'un gözü futbolda

Hollywood'un gözü futbolda

Üç bölümlük bir film olan 'Gol!'ün ilk bölümü bugün vizyonda.

Hollywood beyzbol, basketbol ve golf gibi spor dallarından sonra kamerayı futbola çevirdi. Yönetmenliğini Danny Cannon'ın üstlendiği filmde Kuno Becker, Alessandro Nivola, Marcel Iures başrolleri paylaşıyor.

Futbolcuların yaşamlarına bir pencere açan filmin konusu ise şöyle: Her genç gibi Santiago Munez'in (Kuno Becker) de büyük bir hayali vardır; geleceğin futbol yıldızı olmak. Ancak o gençlerden farklı olarak, Munez'in karşısına hayallerini gerçekleştirme fırsatı çıkar.

Maçlardan görüntüler
Başarıya ulaşmak isteyen Munez, Meksika'dan ayrılarak Amerika'ya hayallerini gerçekleştirmek için göç eder. Ünlü bir futbolcu tarafından keşfedilen Munez'in hayatı bir anda değişir ve yolu İngiltere'nin ünlü takımlarından New Castle United takımı ile kesişir.

Dünya futbolunun dev yıldızlarının da kamera karşısına geçtiği filmde, gerçek maçlardan görüntülere yer verildi. Filmin yapımcıları bu film sayesinde futbolun Amerika'da önemli bir sıçrama yapacağını umuyor. Üç bölüm olarak çekilen filmin ikinci bölümü 12 Mayıs 2006, üçüncüsü ise 22 Eylül 2006'da Türk izleyicisiyle buluşacak.
Yayın tarihi: 07.10.2005
343
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.