Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hollywood'dan bir yıldız kaydı

Hollywood'dan bir yıldız kaydı

Rita Hayworth ile başrollerini paylaştığı 'Gilda' filmiyle ünlenen Kanada doğumlu ünlü aktör Glenn Ford 90 yaşında hayata veda etti.

Glenn Ford, dün akşamüstü evine çağrılan sağlık görevlileri tarafından ölü bulundu. Ford'un ölümüyle ilgili olarak cinayetten şüphelenilmiyor.

'The Blackboard Jungle', 'Gilda' ve 'The Big Heat' gibi filmlerle tanınan Ford, 1 Mayıs'ta Hollywood'daki tarihi Mısır sinemasında verilen 90'ıncı yaş günü partisine sağlığı elvermediği için katılamamıştı.

1990'lı yıllarda birkaç kez kalp krizi geçiren Ford, 53 yıllık sinema kariyerinde çok sayıda filmde rol aldı. Filmlerde genellikle 'yakışıklı sert erkeği' oynayan Ford'un en çok bilinen filmleri arasında 'The Teahouse of the August Moon', 'Superman', 'Gilda', 'The Sheepman', 'The Gazebo', 'Pocketful of Miracles' ve 'Don't Go Near the Water' bulunuyor.

İyi bir binici ve eski bir polo oyuncusu Ford, birçok 'Western' filminde de oynadı. Bu filmler arasında '3:10 to Yuma', 'Cowboy', 'The Rounders', 'Texas', 'The Fastest Gun Alive' ve 'Cimarron' bulunuyor.

Ford 1943'te evlendiği, kendisi gibi oyuncu olan Eleanor Powell'dan 1959'da boşandı. Çiftin bu evlilikten bir oğulları oldu. Ford'un 1965'te oyuncu Kathry Hays ile evliliği ise çok kısa sürdü. Glenn Ford'un, kendisinden 32 yaş küçük model Cynthia Hayward ile 1977'de yaptığı evlilik de 1984'te noktalandı.
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.