Magazin

Herkesin yüzüne haykıracağım

Herkesin yüzüne haykıracağım

Mart ayında uğradığı silahlı saldırının ardından tedavisine Ankara'da devam eden İbrahim Tatlıses, Sibel Can'ın konuk olduğu 'Saba Tümer ile Bugün' programına telefonla bağlandı.

Sibel Can ' dünya bir yana sen bir yana' diyerek İbrahim Tatlıses'e övgüler yağdırdı. Can'ın "İbo'suz her şey eksik" sözleri üzerine gözyaşlarına boğulan İbrahim Tatlıses "Çok özledim sizi çok özledim" diyerek ağladı.

Dostumu düşmanımı tanıdım
İbrahim Tatlıses gözyaşları içinde "Bu dönemde dostlarımı düşmanlarımı gördüm... Ağladığım için lütfen kusura bakmayın, Şimdi kim dostum kim dostum değil herşeyi tanıdım. Allah izin verir oralara gelirsem herkesin yüzüne haykıracağım, yüzüne"" dedi. Tatlıses'in sözleri karşısında duygulanan Sibel Can da gözyaşlarına hakim olamadı.

Aylar sonra ilk kez şarkı söyledi
Saldırının ardından şarkı söyleyip söyleyemeceği uzun süre tartışılan İbrahim Tatlıses, aylar sonra ilk kez canlı yayında "Hayde" türküsünü okudu. Bugün Saba Tümer'in doğum günü olduğunu öğrenen Tatlıses "bu benden sana doğum günü hediyesi olsun" dedi.

Mucize isimli albümünü aralık ayında piyasaya çıkaracak Tatlıses, yeni albümünde yer vereceği şarkısının sözlerini de canlı yayında okudu.

İşte o şarkının sözleri
Yiyecek lokmamız vardır çok şükür
Rabbimin takdiri böyle
Ağlama ağlayıp beni gücendirme
Ben daha bitmedim
Ben daha ölmedim
Kurtlar Sofrası'nda oturduysam eğer
Hesabını ben ödedim

Tatlıses "Ben bu şarkıyı kaç kere dinlediysem, her seferinde ağladım. Sinan kardeşime de çok teşekkür ediyorum. Memleketime bağlandım. O anda 'Ben Allah'ın bir mucizesiyim' dedim. Sinan kardeşim de mucize isimli bir şarkı yapmış. Bomba gibi geleceğiz inşallah" dedi.

Tatlıses, Saba Tümer'in "İbrahim Bey şu an neler hissediyorsunuz, o şarkılar size geldiğinde, şarkıları yeniden okurken neler düşünüyorsunuz" sorunsuna "Valla ne demeliyim bilmiyorum. Çok güzel şeyler hissediyorum. Zaten bir kaç tane şarkıcı var ki, okurken içinden gelerek okur. Onlardan biri benim, biri Sibel Can, biri Ebru Gündeş bir de Bülent Ersoy. Kesinlikle milleti uyutmak için okumayız şarkıları. Bitsin de gidelim demeyiz. Okurken ciğerden okuruz" diyerek yanıt verdi.

İbrahim Tatlıses'in sözleri üzerine Ebru Gündeş de canlı yayına bağlandı. "Beni benden alırsan seni sana bırakmam" şarkısını söyleyen Gündeş, "Türkiye'nin iki bülbülü orada biri Sibel Can, biri İbrahim Tatlıses" diyerek iki ünlü isme övgüler yağdırdı.

Gündeş sözlerini "İki başarılı isimle bu telefon konuşmasını yapıyor olmak çok güzel, size sesi büyük, yüreği büyük insanlarsanız. Hakikaten çok da iyi insanlarsınız." diyerek sürdürdü.

Ebru Gündeş ile İbrahim Tatlıses'e vokal yapmak istediklerini söyleyen Sibel Can'a ünlü sanatçı, "Bundan daha büyük bir armağan olamaz" diyerek yanıt verdi.

Tatlıses, "Telefonda Ebru Hanım söyledi ya Sibel Can'ı ne kadar sevdiğini, bizim eve ziyarete geldiğinde de aynı şeyleri konuşmuştuk. Sadece telefonda değil yani, 70 milyon insana karşı değil. Ben insanın mimiklerinden anlarım. İnsan yala söyleyebilir ama insan vücudu yalan söylemez" dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 06.12.2011
327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.