Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hem güzel hem de yardımseverler

Hem güzel hem de yardımseverler

Kadınlar Bir Arada örgütü, Latin şarkıcı Shakira ve Çek manken Karolina Kurkova'ya yardımseverlik ödülleri verdi.

İkilinin fotoları sağda

Örgütün New York'ta düzenlediği Yoksulluk, ve İnsan Hakları paneline katılan ve ülkesi Kolombiya'da çocukların şiddetten kurtulmalarına yardım eden Barefoot'un kuruluşuna katkıda bulunduğundan ötürü yardımseverlik ödülüne layık görülen Shakira, "Günün sonunda hepimiz evimize gittiğimizde Latin Amerika'da 960 çocuğun ölmüş olacağını unutmayalım" dedi.

5 kez Grammy ödülü alan Latin şarkıcı, ebeveynlerinin sahip olamadığı fikirlerle teknolojiye sahip olan bir nesil olarak, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için bu tarihi fırsatın değerlendirilmesi çağrısında bulundu.

21 yaşındaki Çek manken Karolina Kurkova da Güzel Hayat Fonu gibi çocukların yararına kurulan örgütler için çalıştığından ödüle layık görüldü. Kurkova, panelden sonra düzenlen ve gelişmekte olan 9 ülkenin yoksul kadınları tarafından hazırlanan kıyafetlerin sergilendiği defilenin açılışını yaparak, modanın kadınları daha fazla ekonomik bağımsızlık yoluyla güçlendirmeyi ve yoksulluğun ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmayı hedeflediğini söyledi.

Örgütün ödüle layık gördüğü diğer kadınlar arasında bulunan Amerikalı aktris Angelina Jolie, Ürdün Kraliçesi Rania ve Senatör Hillary Clinton etkinliğe temsilcilerini gönderirken, panel ve defileyi izleyenler arasında BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın eşi Nane Annan da bulundu.
Yayın tarihi: 04.04.2006
360
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.