Magazin

Harvey Keitel: Türkiye gizemli bir ülke

Harvey Keitel: Türkiye gizemli bir ülke

"Taxi Driver" "Rezervuar Köpekleri", "Duman", "Piyano"gibi filmlerle tanınan aktör Harvey Keitel, İstanbul Film Festivali için geldiği Türkiye'yi 'gizemli bir ülke' olarak niteledi.

Harvey Keitel, ''24. Uluslararası İstanbul Film Festivali'' dolayısıyla geldiği İstanbul'da, Çırağan Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantı salonuna 8 aylık oğlu Roman'la birlikte gelen Keitel, basın mensuplarının yoğun ilgisi üzerine oğlunu yavaş yavaş Hollywood'la tanıştırmaya başladığını belirterek, "Bu, onun ilk basın toplantısı. Onun için nazik davranın" diye espri yaptı.

Yunan tiyatrosundan alınan bayrak
Keitel, oyunculuğun kendisi için önemini anlattığı toplantıda, Yunan antik tiyatrosundan bugüne gelen bayrağı aldığını ve gelecek kuşaklara aktaracağını belirtti. "Rol seçiminde nelere dikkat ettiğini" soran bir gazeteciye Keitel, kendisi için önemli olanın senaryo olduğunu, seçimini kiminle çalışacağına göre değil, senaryodan etkilenip etkilenmediğine göre yaptığını dile getirdi.

Gizemli ülke Türkiye
Keitel, "Yüzlerce filmde yer aldınız. Bu üretkenliğinizi neye borçlusunuz?" sorusuna, "tahtaya vurayım" diyerek, toplantı masasına vurdu ve espriyle ''Ben sadece herkes gibi çalışan bir adamım'' diye yanıt verdi.

"Türkiye'ye ilişkin izlenimlerini" soran bir gazeteciye Keitel, "Türkiye benim için bilinmeyen, gizemli bir ülkeydi. Merak ediyordum. Gelmek ve tarihini öğrenmek istedim" diye konuştu.

Boynuz kulağı geçti
Öte yandan, Keitel'in oğlu Roman basın mensuplarının ilgi odağı oldu. Toplantı boyunca bakıcısıyla salonda bulunan Roman, babası sorulara cevap verirken, salonda emekleyerek gezindi ve kendisini görüntülemeye çalışan basın mensuplarıyla ve kameramanlarla oynadı.

Roman, çığlıklar atarak ve etrafındaki basın mensuplarına gülerek dolaştığı salonda, zaman zaman babasından fazla ilgi topladı.
Yayın tarihi: 15.04.2005
316
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.