Magazin

Hapse girmiyorum

Hapse girmiyorum

Yeşim Salkım, Güzide Duran'la mahkemelik olmuş ve bu davayı kaybetmişti. Hapse gireceği söylenen Salkım'dan açıklama geldi.

Güzide Duran'a "Devede de boy var, ama eşek çekiyor" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Yeşim Salkım 1 ay 1 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, sanığın bir daha suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluştuğunu belirterek verilen cezanın ertelenmesine karar verdi. Bu kararın ardından Yeşim Salkım'ın mahkum edileceği haberlerinin çıkması üzerine Salkım'ın menajerinden açıklama geldi;

BASIN ve MEDYA KURULUŞLARININ DİKKATİNE

İSTANBUL 3.SULH CEZA MAHKEMESİ'NİN 2006/802 sayılı dosyası ile ilgili olarak medya ve basında "YEŞİM SALKIM HAPSE GİRECEK.." şeklinde hatalı; tamamen mahkeme kararının yanlış ve eksik yorumlanmasından kaynaklanan haber ve yorumlar yayınlanmaktadır. İSTANBUL 3.SULH CEZA MAHKEMESİ, YEŞİM SALKIM' ın GÜZİDE DURAN'a söylediği iddia edilen "DEVEDE DE BOY VAR AMA EŞEK ÇEKİYOR" şeklinde basında yer alan bir beyan ile ilgili olarak YEŞİM SALKIM hakkında "1 AY 1 GÜN HAPİS CEZASINA ve BU CEZANIN ERTELENMESİNE.." karar vermiştir. YEŞİM SALKIM tarafından söylendiği iddia edilen "DEVEDE DE BOY VAR AMA EŞEK ÇEKİYOR" şeklindeki beyanda cezayı gerektirici bir hakaret unsuru yoktur. Medya ve basında bu söz ve beyandan çok daha ağır söz ve beyanlarla, yazılarla ilgili olarak takipsizlik ve/veya beraat kararı verilmekte iken; içeriğinde hiçbir hakaret unsuru olmayan bu atasözü ile ilgili karar Tarafımızca haksız ve isabetsiz bulunmuştur. Bu nedenle Bu karar TARAFIMIZCA TEMYİZ EDİLECEKTİR. Ortada YEŞİM SALKIM'IN HAPSE GİRMESİ GİBİ BİR DURUM YOKTUR.
Medya, basın ve kamuoyuna bildiririz.

YEŞİM SALKIM Adına Menajeri

ÖZGÜR ARAS
Yayın tarihi: 27.01.2008
387
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.