Magazin

Hande Subaşı evlenmek istiyor

Hande Subaşı evlenmek istiyor

2005 Türkiye Güzeli Hande Subaşı, iki yıl içinde evleneceğini söyledi.

Hande Subaşı, "Nişanlımla 3,5 yıldır birlikteyiz. İnşallah mutlu sonla bitecek olan bir ilişkimiz var. İki yıl içinde evlenmeyi düşünüyoruz. Onun açısından ünlü biriyle olmanın artık zor olduğunu düşünmüyorum. Başlarda kaybetme korkusu yaşamış olabilir ama birbirimizi çok iyi tanıyıp güvendiğimiz için artık zorluk yaşamıyoruz" dedi.

Genelde popüler işlerin içinde yer almayı tercih etmiyorsunuz. Peki güzellik yarışmasına nasıl katıldınız?
- Popülaritenin nasıl olduğu çok önemli. Benim bazı değerlerim var. Bunun ötesinde bir popülariteye karşıyım. Bu yüzden yarışmaya girmeden önce birçok kişiye bu konudaki fikrini sordum. Onların ortak onayını rehber olarak kullandım.

Modellik ve güzellik kraliçesi olmak çocukluğunuzdan beri kurduğunuz bir hayalmiş, öyle mi?
- Evet, güzellik yarışmalarını her yıl ailece izlerdik. Güzellik kraliçelerine çok özenirdim. Türkiye güzeli seçildiğim an, en mutlu olduğum anlardan biriydi. Model olmak da gerçekten hayalimdi. Çünkü küçüklüğümden beri modelliğin sanatsal bir tarafı olduğunu düşünürdüm. Sanata merakım var ve bu mesleği de sanata olan ilgimle özdeşleştiriyorum.

Çocukluğunuzda güzelliğinizin farkında mıydınız?
- Doğrusu güzellik anlamında kendine çok güvenen bir tip değildim. Her şeyden önce "Ben çok güzelim" diyebilecek kadar özgüvenim yoktu. Sonuçta büyüme çağında her genç kızın yaşadığı kendini beğenmeme problemi bende de vardı. Güzelliğimin farkına modelliğe başlayınca vardım.

Peki ya aileniz? Onların model olma hayallerinize yaklaşımı nasıldı?
- Ailem, en başından beri her kararımda yanımda oldu. Ankara'da doğup büyüdüm ben. Eğer ailemin desteği olmasıydı İstanbul'a gelemez ve bu mesleğe başlayamazdım. Üniversiteyi kazandığım takdirde İstanbul'a taşınabileceklerini söyleyenler onlardı.

İstanbul'a tek başınıza da gelebilirdiniz. Bu söz konusu olamaz mıydı?
- Olabilirdi tabii. Ancak bunu önce ben istemedim, tercih etmedim. Ailem de benimle hemfikirdi. Ben onların manevi desteğine her zaman ihtiyaç duyuyorum. Ayrıca kızların belli bir yaşa kadar ailelerinden ayrı yaşamasının zor olduğunu düşünüyorum.

"Modellik en büyük hayalimdi" demiştiniz. İşin içine girince bu meslekle ilgili düşünceleriniz değişti mi?
- Modellik çok renkli bir dünya. Ancak insan kendini buna kaptırdığında denge bozulabiliyor. Ben buna kapılarak yaşayanlardan olmadım. O nedenle de şimdiye kadar beni hayal kırıklığına uğratan hiçbir şeyle karşılaşmadım.

Bir model olarak, hiç yurtdışında şansınızı denemeyi düşündünüz mü?
- Modelliğe ilk başladığımda bu alanda daha tecrübeli olan arkadaşlarım beni yurtdışına gitmem konusunda teşvik etti. Ama ben daha İstanbul'a yeni gelmiştim. Buraya alışmaya çalışıyordum. Kaldı ki hiçbir zaman kendime yurtdışına yönelik bir hayat planlamadım. Bu nedenle de yurtdışına gitmeyi tercih etmedim. Pişmanlık duymuyorum. Ben Türkiye'de mesleğimi hakkını vererek yaptığımı düşünüyorum. Bu nedenle halkın mankenliğe olumsuz bakış açısından etkilenmiyorum, rahatsızlık duymuyorum. Ben, eleştirilen, magazin basınında yer alanlardan değilim. Bahsi geçenler modellikle hiç alakası olmayan kişiler. Onların modellik adı altında yaptığı rezillikler, modelliğin hafife alınmasına sebep oluyor.

Oyunculuk da hayalini kurduğunuz mesleklerden biri miydi?
- Aslında hayır. İsteğim modellikti. Ama bizim ülkemizde modellik oyunculukla ister istemez bağlantılı.

Ama usta oyuncular modellerin bu mesleğe geçmesini eleştiriyor. Bunlar sizi etkilemiyor mu?
- Yeteneği olan insanların verilen görev ne olursa olsun çalışarak başaracağına inancım var. Bu nedenle eleştirilerden etkilenmiyorum.

Peki "Şarkı Söylemek Lazım" yarışması size ne kazandırdı?
- Televizyonda ilgi çeken ve ünlülerin olduğu bir şov programında yer alınca popülaritem arttı.

Yarışmadan sonra albüm teklifleri aldınız mı?
- Birçok albüm teklifi aldım açıkçası. Ama doğru bir projede yer almak istiyorum ve bu nedenle çok seçici davranıyorum.

İki yıl içinde evleneceğim

Ünlü olmayan biriyle nişanlısınız. Bu durumun onun için zorlukları oluyor mu?
- Nişanlımla 3,5 yıldır birlikteyiz. İnşallah "mutlu son"la bitecek olan bir ilişkimiz var. İki yıl içinde evlenmeyi düşünüyoruz. Onun açısından ünlü biriyle olmanın artık zor olduğunu düşünmüyorum. Başlarda kaybetme korkusu yaşamış olabilir ama birbirimizi çok iyi tanıyıp güvendiğimiz için artık zorluk yaşamıyoruz.

Evlenince mesleğinizi bırakmayı düşünür müsünüz?
- Şu an için böyle bir şey imkansız gibi gözüküyor. Ben çalıştığım zaman mutlu oluyorum. Tabii ki aileye çok önem veriyorum ve çocuklarımın olmasını istiyorum. Ama çocuklarım olduğunda da yaşamımı onlara ve mesleğime göre kurgulayacağım.
Yayın tarihi: 01.03.2008
288
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.