Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Halk önünde otopsi yapacak

Halk önünde otopsi yapacak

Çeşitli ülkelerde açtığı "ceset sergileriyle" tanınan Alman doktor Prof. Günter von Hagens, İngiltere`de kamuya açık otopsi yapmayı planladığını söyledi.

Prof. von Hagens, bu ay içinde, 300 kişinin gözü önünde 33 yaşındaki bir Alman kadının cesedine otopsi yapacağını açıkladı. Operasyon dev bir ekrandan yayımlanacak ve çıkarılan organlar, daha yakından görebilsinler diye tepsiler içine konularak izleyiciler arasında dolaştırılacak.

Von Hagens, Reuters`a açıklamasında yapacağı gösteriyi savunurken, "Tıp öğrencilerine ya da meslekten olanlara gösterilmesi çılgınlık değilse, halka göstermek de çılgınlık değil" dedi. "Ceset sergisinin" açılmasına da başlangıçta karşı çıkan İngiliz Sağlık Bakanlığı yetkilileri, halk önünde otopsinin yasal olup olmadığını araştırdıklarını söylediler.

Londra`da "ceset sergisi" Mart ayında açıldığından beri 20`den fazla kişinin, gelecekte korunması için von Hagens`in enstitüsüne cesetlerini bağışlamak için başvurduğu belirtiliyor.
323
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.