Magazin

Haliç'ten "jet"ler geçti

Haliç'ten "jet"ler geçti

Extreme Powerboats Şampiyonası'nın ikinci ayağını Serdan Özer-Hakan Narin ikilisi kazandı. Ataköy'deki birinci ayağı önde bitiren Ali Ağlen-Murat Sarı çifti ise bu kez ikincilikle yetindi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen "Extreme Powerboat Championship"in ikinci etabı dün Haliç'te yapıldı. Dokuz sürat teknesinin yer aldığı yarışta birinciliği, "Crystal" adlı tekneyle yarışan, geçen yıl da Türkiye birincisi olan Serdar Özer ve Hakan Narin'den oluşan ekip kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Haliç'i Güzelleştirme Etkinlikleri çerçevesinde yapılan şampiyona, İstanbul Offshore Kulübü ve İkon Turizm tarafından düzenlendi. Beş etaptan oluşan şampiyonanın üçüncü etabı 16-17 Ağustos'ta, dördüncü etabı 30-31 Ağustos'ta Ataköy Marina'da, son etabı da 13-14 Eylül'de yine Haliç'te yapılacak.

İkinci etaba katılan tekneler yaklaşık iki kilometrelik parkurda 25 tur attı. 7.5-8.5 metre uzunluğundaki dokuz teknenin katıldığı yarışın birincisi, geçen senenin birincisi "Crystal" adlı tekneyle yarışan Serdar Özer-Hakan Narin olurken, 'Mumi' adlı tekneyle yarışan Ali Ağlen-Murat Sarı ikinci oldu. Üçüncülüğü ise 'Girls of Turkey' adlı tekneyle yarışan Petek Çağman-Füsun Bulguroğlu ile "AG Marine" adlı tekneyle yarışa katılan Özgür Uçkan-Aydın Günaydın paylaştı. 30.16 saniyelik dereceyle birinci olan ekip kendilerini en çok, kızlardan oluşan "Girls of Turkey"in zorladığını belirtti.

Organizasyonlara devam
Şampiyonanın kupa töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Özerol, 1994 yılında göreve başladıklarında Haliç'in bataklık olduğunu hatırlattı, "Araştırmacılar, Haliç'i kesinlikle eski haline getiremezsiniz, en iyisi doldurulması, dedi. Ancak herkesin gördüğü gibi artık Haliç pırıl pırıl ve böyle organizasyonlara ev sahipliği yapıyor" diye konuştu.
(Radikal)
Yayın tarihi: 28.07.2003
444
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.