Magazin

'Haftada 20 bin lirayla nasıl geçinsin?'

'Haftada 20 bin lirayla nasıl geçinsin?'

Mehmet Ali Erbil, Meryem Uzerli'nin aldığı paraya gönderme yaptı.

meryem uzerli

Tükenmişlik sendromu teşhisi koyulan Meryem Uzerli herkesi geride bırakarak Berlin'e gitti. Uzerli şimdi de Mehmet Ali Erbil'in diline düştü. Mehmet Ali Erbil, diziden aldığı parayı beğenmediği iddia edilen Meryem Uzerli'yle dalga geçti: Haftada 12 bin 500 Euro ile nasıl geçinsin kızcağız?

ÜCRETİ 2 YILDA 7 KATINA ÇIKTI

Güzel oyuncu Meryem Uzerli, 10 gün önce dizi sürelerinin uzunluğundan şikayet etmişti. Bölüm başı 20 bin, aylık 80 bin TL alan Uzerli'nin sitem dolu sözleri şöyleydi: "Burada bazı insanlar 'Acayip kazanıyorsun, tabi ki çalışacaksın' diyor. Oyuncuyuz, zengin değiliz. Dizimiz dünyada gösteriliyor. Hiçbir ülke için para almıyoruz. Kimse bize para vermiyor." Meryem Uzerli sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında, "Fakirlik edebiyatı yaptın" şeklindeki bir eleştiriye, "Fakir olabilirim ama gönlüm zengin" cevabını vermişti. 'Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı Timur Savcı, 26 Haziran'da sezon finali yapıp Eylül'de başlayacak dizisi için başrol oyuncuları ile sözleşme yeniledi.Meryem Uzerli'nin sitemini dikkate aldı. Bölüm başı ücretini 20 bin Liradan 35 bin TL'ye çıkardı. Meryem Uzerli dizinin başladığı 2011'de haftalık 5 bin TL alıyordu. Ücretini 2 yılda 7 katına çıkarmış oldu.

(Gazeteport)

Yayın tarihi: 27.05.2013
541
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.