Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Güzellik ve yakışıklılık büyük avantaj

Güzellik ve yakışıklılık büyük avantaj

Bilimadamları, yakışıklı erkeklerin kaliteli sperm ürettiklerini tespit ettiler. Başka bir araştırmada ise kadınların sesi ile fizikleri karşılaştırıldı. Erkeklerin sesi güzel kadınları güzel buldukları ortaya çıktı.

İspanya´daki Valencia Üniversitesi´nde görevli bilimadamları, önce deneklerin sperm kalitesini araştırdılar. Daha sonra kadınlardan,denekleri, çekiciliklerine göre sıralamalarını istediler. New Scientist dergisinde sonuçları yayınlanan araştırmada, kadınların en çekici bulduğu erkeklerin en kaliteli spermi ürettikleri ortaya çıktı.

Sesi güzel olan kadının, kendisi de güzel
Öte yandan, İngiltere´de Nottingham Üniversitesi´nde yapılan bir araştırmada, kadınların seslerinin kalitesi ile yüz şekilleri arasındaki ilişki ele alındı. 30 genç bayanın sesini kaydeden araştırmacılar, bunları erkeklere dinletip, sesin güzelliğine göre sıralama yapmalarını istediler. Araştırmacılar daha sonra bayanların resimlerini gösterip, çekici olan yüzleri belirlemelerini istedi. Erkeklerin, sesini en güzel buldukları kadını aynı zamanda en çekici bayan olarak değerlendirdikleri görüldü.
Yayın tarihi: 28.05.2003
427
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.