Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Greene fahişelere düşkünmüş

Greene fahişelere düşkünmüş

Yirminci yüzyılın en büyük İngiliz yazarlarından biri olan Graham Greene, 64 yıllık evliliği süresince yattığı 47 fahişenin listesini çıkarmış.

The Sunday Times'ın haberine göre Greene'nin biyografisini yazan Norman Sherry, bu listeden yola çıkarak üç bölümlük eserin bir bölümünü tamanen fahişelere ayırdı ve 47'sinin de tek tek adlarını sıraladı. Biyografinin son bölümü Greene'i 'Sekse doymak bilmez' olarak nitelendiriyor.

1904 yılında doğan Graham Greene, 23 yaşında evlendi. Ünlü yazar bu tarihten sonra fahişelerle birlikte olmaya başlamış. 1948 yılına gelindiğinde metresi Catherine Walston, kendisini 'para karşılığında kadınlarla yatıyor' diye suçlayınca yazar, birlikte olduğu fahişelerin listesini tutmaya karar vermiş. Metresi Catherine Walston'un ismini de bu listeye eklemiş. Greene genelde birlikte olduğu fahişelere takma isimler vermiş. Greene'in listesinde ilk sırayı alan fahişeler, 'Birinci' ve 'İkinci' olarak niteleniyor. Üçüncüsünün adı ise 'Apandistten Sonra.' Listede Beyaz Makintoş, Birinci Genelev, İkinci İkiz, Güvenli, Galli, Dişçinin Asistanı, Gazeteci Kursu, Köylü Kız, Uzun Boylu Sarışın ve Arkadaşı, Rus Botu, Şantaj, Siyah Külot gibi ilginç takma isimler de var.

Ünlü yazarın biyografisini yazan Norman Sherry, 'Greene fahişeleri seviyordu. Seks yönünden güçlüydü ve sorumluluk gerektirmeyen aşksız seksten hoşlanıyordu. Parasını ödüyor ve oradan ayrılıyordu' dedi. Sherry ayrıca İngiliz yazarın ölmeden önce Panama'ya gittiğini ve buradaki fahişelerle birlikte esrar içtiğini de kaydetti.
(Hürriyet)
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.