Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gökhan Demirkol'a üç yıl hapis

Gökhan Demirkol'a üç yıl hapis

Manken ve oyuncu Gamze Özçelik ile olan ilişkisini cep telefonuyla kaydetmek ve internet yoluyla yaymak iddiasıyla yargılanan Gökhan Demirkol'a üç yıl, Salih Yıldırım'a da bir yıl altı ay hapis cezası verildi. Davanın diğer 11 sanığı ise beraat etti.

Gökhan Demirkol'a 3 yıl hapis 11 Nisan 2007
Kadıköy 1. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan tutuksuz yargılanan 13 sanık katılmadı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada kararını açıklayan hakim, sanık Gökhan Demirkol'u, Gamze Özçelik ile cinsel ilişkisini kaydettiği cep telefonu görüntülerini internet yoluyla yaydığı gerekçesiyle TCK'nın 134/2 maddesi uyarınca, takdir hakkını kullanıp ağırlaştırarak, 3 yıl hapis cezası verdi.

Hakim, sanık Salih Yıldırım'ı da aynı suçtan dolayı 1 yıl 6 ay hapisle cezalandırdı.

Haklarında "özel hayatın gizliliğini ihlal etmek" suçundan dava açılan tutuksuz sanıklar Engin Üngör, Selçuk Köksal, Şeref Akgül, Hüseyin Cihan Pandül, Saruhan Mete, Mert Öztürk, Ercan Durak, Aydın Şimşek, Okan Kalafat, Ersin İhsan Çelik ve Hakan Çelebi'nin beraatlerine karar verildi.

Özçelik'in avukatı
Bu arada, Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gökhan Demirkol'a söz konusu görüntülerin kaydedilmesinden değil, yayılmasından ceza verildiğini belirtti.
760
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.