Magazin

Genç kızlara taş çıkartıyor

Genç kızlara taş çıkartıyor

Avustralyalı aktris ve model Elle Macpherson, geçmişten bugüne tüm dünya çapında güzelliğiyle ün yaptı. 43 yaşındaki Macpherson hala genç kızlara taş çıkartıyor.

Sahip olduğu şöhreti ilk olarak 1980 yılında 'Sports Illustrated' dergisinin kapağına verdiği pozlarla elde etti. 1990'lara kadar toplam dört kez kapak olan Elle, 29 Mart'ta 43 yaşına bastı.

Çocukluğundan beri oldukça çalkantılı bir hayat süren Elle Macpherson, annesi ve babası ayrıldıktan sonra, annesinin ikinci eşinin soyadını aldı.

Tazmanya'da tatil yaptığı sırada Chick Model Ajansı tarafından keşfedildi ve bir yıl önce Sydney'de başladığı hukuk eğitimini yarım bırakarak, kendini ışıltılı hayatın içine attı. Kısa sürede uluslararası bir star haline geldi. Ardından kendi adını taşıyan dergisi çıktı. Tam altı yıl bu derginin kağaında her ay yer aldı.

1986 yılında, Time Magazin'in kapağında 'Müthiş Elle' başlığıyla yer aldıktan sonra da şöhretine şöhret kattı. Avustralya hükümeti de, kendisini turizm komisyonunda gayri resmi elçi olarak tayin etti.

1985 yılında Gilles Bensimon ile evlendi ve dört yıl sonra kariyerinin zirvesini yaşarken eşinden ayrıldı. Ardından yaşadığı uzun süreli bir ilişkisinden iki oğlu var. Elle şu sıralarda İngiliz aktör Ray Fearon ile ilişki yaşıyor.
Yayın tarihi: 04.10.2007
365
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.