Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Geliri de yüksek hızı da!

Geliri de yüksek hızı da!

ABD'de yapılan bir araştırma, gelir düzeyiyle trafikte hız yapma arasında doğru orantı olduğunu ortaya koydu.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenlik İdaresi için yapılan bir araştırmanın sonucuna göre, 17 yaş grubu gençlerin yanı sıra trafikte hız sınırlarını belirli oranda aşan sürücüleri gelir düzeyi yüksek kişiler oluşturuyor.

Ne kadar para o kadar hız
Araştırmaya katılanlardan yıllık hane geliri 75 bin ile 100 bin dolar arasında olanların yüzde 60'ı, 100 bin dolardan fazla olanların da yüzde 66'sı belirlenen hız sınırlarını en az saatte 15 kilometre aşıyor.

Gelir azaldıkça hız da azalıyor
Daha düşük gelir düzeyine sahip sürücülerin hız sınırını aşma oranı yüzde 42 ile 49 arasında kalıyor. Yüksek gelir düzeyindeki sürücülerin yüzde 77'si geçen hafta hız sınırını aştıklarını söylerken, bu oran gelir azaldıkça düşüyor.

Aşırı hızdan kaçınıyorlar
Araştırma, hız sınırını makul oranlarda aşmakta sakınca görmeyen zenginlerin aşırı hızdan kaçındıklarını da prtaya koydu. Hız sınırının saatte 30 kilometreden fazla aşılması konusundaki bir soruya, yüksek gelirlilerin çok düşük bir oranı bu kadar hız yaptıkları cevabını verdi.
328
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.