Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Geleceğin otomobil tasarımcısı seçildi

Geleceğin otomobil tasarımcısı seçildi

Rahmi M. Koç Müzesi'nde gerçekleştirilen 'Hayalden Gerçeğe' adlı sergide, çocuklar arasında 'Kendi Tek Kapılı Spor Otomobilini Tasarla' yarışması düzenlendi.

Türk Otomobil Sanayi'nin kuruluşundan bugüne kadar hangi aşamalardan geçtiğini ve nasıl geliştiğini gösteren sergide oluşturulan özel alanda çocuklar, 'geleceğin otomobillerini' çizdi. Sergi sonunda, yarışmaya katılan çocukların otomobil çizimleri arasında yapılan değerlendirmede de en başarılı 10 çizim belirlendi.

Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Tasarımı Bölümü'nün katkılarıyla, finale kalan 10 yarışmacı Mimar Sinan Üniversitesi'nde özel bir atölye çalışması da gerçekleştirdi. Atölye çalışmasında çocuklar yapmış oldukları çizimleri geliştirerek son tasarımlarını oluşturdular.

Birincilik ödülünü 'Tara 6' tasarımı ile Tara Gülerşen kazandı ve birincilik belgesini tasarımın kilden modelini yapacak olan Ford Otosan firmasının Genel Müdürü Turgay Durak'tan aldı.

Yarışmaya katılan tüm çocuklara Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Önder Küçükerman tarafından özel bir başarı sertifikası da verildi. Çocuklara, Faber & Castell firması tarafından özel hediye seti ve Rahmi M. Koç Müzesi Genel Müdürü Tony Phillipson tarafından da bir yıllık müze aile giriş kartı ödül olarak sunuldu.

Yarışmaya katılan çocuklar
Tara Gülerşen
Burak Ersöz
Emir Delikan
Ayşe Milli
Tolga Oral
Selin Güner
Naz Bilecik
Mahmut Burak Şimşek
Ebru Duruman
351
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.