Magazin

Geceyarısı Ekspresi olmayacak

Geceyarısı Ekspresi olmayacak

'Kurtlar İmparatorluğu'nun yapımcısı Ledoux, 'Merak etmeyin, Türkleri yeni bir Geceyarısı Ekspresi beklemiyor' dedi.

Paris'te ülkücü mafyanın karıştığı cinayetleri konu alan 'Kurtlar İmparatorluğu' filminin çekimlerine Nevşehir Uçhisar'dan sonra İstanbul'da devam ediliyor. 'Kızıl Nehirler' ve 'Taş Meclisi' kitaplarıyla tanınan Jean Christophe Grange'ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin çekimleriyle birlikte tartışmalar da başladı. Bu polemiklerle ilgili olarak başrol oyuncusu Jean Reno şunları söyledi:

GERÇEĞİ YANSITIYOR
'Jean Christophe Grange yargıç değil, sadece gerçeği yansıtıyor. Kararı vermek ise okuyucuya ve seyirciye kalıyor. Bu filmde de imkansız hırsların kölesi olmuş insanlar var. Hep gücün peşindeler, bu yüzden sıradan insanları mahvedebiliyorlar. Kurtlar İmparatorluğu bu gibi hırsları olan insanlarla ilgili gerçekçi bir film. Burada da kararı izleyiciye bırakıyoruz...

Tüm sosyal toplumlarda, özellikle de ABD, Almanya, Fransa gibi sözde gelişmiş ülkelerde, güç için her şeyi mahvedecek insanlar vardır ve bence en önemlisi böyle çılgın insanları toplumdan uzak tutmaktır. Filmde gözünü hırs bürümüş Türk karakterler var. Bunlar Türkiye'deki sosyal ve politik sisteme karşı savaşıyorlar. Tabii ki her toplumda suçlular olabilir. Unutmamalı ki hepimiz büyük Avrupa'nın birer parçasıyız.'

Filmin yapımcısı Patrice Ledoux ise, hiçbir grubu karalayacak bir filme imza atmayacaklarını belirterek 'Türkler emin olsun, onları yeni bir Geceyarısı Ekspresi beklemiyor. Bazı yanlış davranışta bulunan ülkücülerin MHP ile alakası yoktur' dedi.
Yayın tarihi: 05.10.2004
314
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.