Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gamze Özçelik neden hac şirketi kurdu?

Gamze Özçelik neden hac şirketi kurdu?

Sevgilisinin girişimiyle Bağdat caddesinde umre şirketi kuran Gamze Özçelik'ten çarpıcı açıklamalar.

Geçen yıl umreye giden genç oyuncu Gamze Özçelik ile sevgilisi Uğur Pektaş hac ve umre organizasyonu yapan bir şirket kurmaya karar verdi. Özçelik ile Pektaş, Bağdat Caddesi'nde açacakları şirket ile ilgili sorularımı yanıtladı:

Gamze Özçelik:
"Televizyon dünyasının dışında bir iş kapımız daha olsun istedik. Düşündük, yaşadıklarımızdan sonra böyle bir kapımızın olmasına karar verdik. Gönül bağımızın olduğu ikisi turizmci, diğeri emlakçı 5 kişi bir umre ve hac şirketi kurduk.

Oyunculuk gelip geçici bir iş değil ama dönem dönem değişebiliyor. Bazen çok iş yapıyorsun, bazen yavaş yapıyorsun, bazen kafanı dinlemek, çekilmek istiyorsun. Ama çekilmek için de bir maddi gelirinin olması gerekiyor. Tamamen bu sebepten dolayı açıyoruz. Şirketi kurduk. Evraklar da 'Osmanlı Grup' adı var ama tabeladaki ismini 'Ottoman Grup' olarak düzenleyeceğiz. Bu şirket için ben de elimden geleni yapacağım. Sonuçta şirketin kurucularından biriyim. Kimse bu şirketin içeriğinden bir şey aramasın."

Uğur Pektaş:
"İnsanların iç dünyasıyla ilgili konuşuyorduk, karşımıza bu yol çıktı. Umre bizi çok değiştirdi. Oraya gittiğiniz zaman hayata bakışınız değişiyor. Gamze ile umre sonrası 'biz bu güzellikleri yaşadık neden başkaları da tadmasın' diye düşündük. Çünkü oraya gittikten sonra bütün havada uçan taşlar yerine oturuyor. İnsanlar özellikle gençler boşluktalar, hepsi bir arayışta. Herkes birbirinin hakkında kötü konuşuyor. İnsanlar arasında bir savaş var. Kimse birbiriyle barışık değil. Biz umrede güzel şeyler yaşadık. İnsanlar da bizim vesilemizle 'bak bunlar da yaşamışlar'diyerek bir fikir olarak umreye gidebilirler. Ofisimizin yeri Bağdat Caddesi'nde olacak. Kurduğumuz şirkette hac ve umre organizasyonunun yanı sıra emlakçılıkta yapacağız. İnsanlara oradaki maneviyatı daha iyi aktarabilmek için işimizi emlakçılıkla destekleyeceğiz. Amaç insanlar orayı daha iyi anlasın, daha iyi yaşasın. Çünkü orada maneviyatlı bir insan maneviyatını da kaybedebilir.

Orada Arabistanlı insanlar var. Bazı şeylere çok sıcak bakmıyorlar, bu da insan üzerinde ters tepebilir. Arabın bir tanesi götürdüğümüz insana bağırır, sonra o adam odasından dışarıya çıkmaz. Bizim bunları engelleyebilmemiz için emlakçılıktan para kazanıp oraya yatırmamız gerekiyor. Bu işten çok büyük paralar kazanılmıyor. Zaten amacımız da bu değil. Umre'ye gidişin bir bedeli var. Uçak bileti, vize, otel gibi. Bunların üzerine çok küçük bir kar konulacak. O karla da bizimle çalışanların, rehberlerin, hocaların parasını döndüreceğiz."
(Vatan)
593
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.