Magazin

Galatasaray'dan senfonik konser

Galatasaray'dan senfonik konser

Galatasaray Spor Kulübü'nün 100.yıl kutlama etkinlikleri dev bir senfonik konser ile devam ediyor.

Timur Selçuk Gül Baba senfonik süitini 100.yıl için besteledi.

Konserin önemli özelliği, tüm eserlerin dünyada ilk defa seslendirilecek olması. Konser programı, Yalçın Tura'nın 1.Senfonisi, Timur Selçuk'un Gül Baba Senfonik süiti ve Kamran İnce'nin Galatasaray Senfonisinden (5.inci senfoni) oluşuyor.

Galatasaray Topluluğu'nun ve Türkiye'nin yakından tanıdığı Prof. Yalçın Tura besteciliğinin yanısıra eğitimci olarak uzun seneler ülkemizde müziğin gelişmesine önemli katkısı olmuştur. 4 bölümden oluşan "1'inci Senfoni" nin ilk seslendirilmesi olacak.

Gene Galatasaray Topluluğu'nun ve ülkemizin en saygın müzisyenlerinin başında gelen ve Klasik müziğin yanı sıra Popüler müzikte de unutulmaz eserler vermiş olan Timur Selçuk 3 bölümden oluşan "Gül Baba" süitini bu konser için besteledi.

Kamran İnce ABD'de yaşayan ve eserleri Dünya'nın ileri gelen Orkestraları tarafından seslendirilen, yine ciddi bir Galatasaray taraftarı olan ve gençkuşağın en başarılı bestecilerinden. 4 Bölümden oluşan Galatasaray Senfonisi'ni Kamran İnce bu konser için besteledi. Libretto Galatasaray Topluluğu'nun yakından tanıdığı İzzeddin Çalışlar tarafından yazıldı.

Konserde eserleri 90 kişilik Bilkent Senfoni Orkestrası seslendirecek. 70 kişilik TC.Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çok sesli korosu ve 3 solistimiz 5.inci Senfonide sahne alacaklar.

Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Müzik Direktörlüğü görevini yapmakta olan şef Bujor Hoinic Yacın Tura ve Timur Selcuk'un eserlerini yönetecek. Galatasaray Senfonisi'ni ise Kamran İnce kendi yönetecek.

Biletler satışa çıktı
Konser 9 Aralık 2005 Cuma günü saat 20.00'de verilecek kokteylden sonra 21.00'de İş Bankası Konser salonunda gerçekleşecek.

Konserin biletleri Mecidiyeköy'deki Galatasaray binasında satışa çıktı. Biletler ayrıca, Capitol, Suadiye ve Florya Galatasaray Store'lardan da temin edilebilir.
Yayın tarihi: 30.11.2005
535
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.