Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Fotoğrafa bakıp teşhis koyuyor

Fotoğrafa bakıp teşhis koyuyor

Gözleriyle insanların vücudundaki rahatsızlıkları belirleyebilen Rus Demkina'nın, aynı işi fotoğrafa bakarak da yapabiliyor.

Gözleriyle insanların vücudundaki rahatsızlıkları belirleyebilen Rus Natalia Demkina'nın yeni bir yeteneği daha ortaya çıktı. Japonya'daki Tokyo Üniversitesi'nde çalışan bilim adamlarının incelediği 17 yaşındaki genç kız, insanların fotoğraflarına bakarak da hastalıklarını belirleyebiliyor.

Lakabı 'Röntgen Kız'
Araştırma grubunun yöneticisi Prof. Yoshio Machi, genç kızın, pasaportların üzerindeki küçük fotoğraflardan bile kişilerin rahatsızlıklarını bulabildiğini kaydetti. Machi, Demkina'nın yeteneğinin sanılanın aksine gözlerinde olmadığını, genç kızın açıklayamadıkları bir güce sahip olduğunu söyledi.

Daha önce İngiliz ve ABD'li bilim adamlarının incelediği Demkina'nın, baktığı 7 kişiden en az 4'ünün hastalığını doğru bildiği belirtilmişti. Basın, Demkina'ya bu yeteneğinden dolayı 'Röntgen Kız' lakabı takmıştı.
(Milliyet)
283
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.