Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Film Festivali'nde geri sayım

Film Festivali'nde geri sayım

İstanbullu sinemaseverlerin "festival baharı" için geri sayım hızlandı. Bu yıl 22'nci yaşını kutlayan Uluslararası İstanbul Film Festivali, 12 Nisan ile 27 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Festival kitapçığı, gösterim çizelgesi ve rezervasyon formları ise 22 Mart'tan itibaren festival filmlerinin gösterileceği sinemalar ile Atatürk Kültür Merkezi ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı'ndan temin edilebilir. 22'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin kitapçığı, film gösterim çizelgesi ve rezervasyon formları 22 Mart Cumartesi gününden itibaren festival filmlerinin gösterileceği Beyoğlu'da Emek, Atlas, Sinepop ve Beyoğlu sinemaları ile Kadıköy'de Rexx sinemalarında, Atatürk Kültür Merkezi ve ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı merkezinde, 1,5 milyon TL'den satışa sunulacak .

Bu yıl rezervasyonlar, 29 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında, Beyoğlu'ndaki SESAM Binası'nda (İstiklâl Caddesi, No:122/4) yapılacak. Her seans için kısıtlı sayıda yer, sadece rezervasyon dönemi boyunca Biletix (satış noktaları; Internet sitesi: www.biletix.com, ve çağrı merkezi: (216) 454 15 55) aracılığıyla da satışa sunulacak.

Bilet fiyatları
Festival gösterimlerinin bu yılki bilet fiyatları; tam 9 milyon TL; sadece 13:30 ve 16:00 seanslarında, öğrenci ile 65 yaş ve üstü izleyiciler için 6 milyon TL olarak tespit edildi. Sabah 10:30 seanslarının biletleri ise herkese indirimli olarak 5 milyon TL'den satılacak. Bu yıl programa ilk kez dahil edilen Turkcell Galaları'nın bilet fiyatları ise 10 milyon TL olarak saptandı.

Rezervasyon sırasında satın alınacak biletler için, sabah 10:30 seansları ve Turkcell Galaları hariç, tam biletlerde 1.5 milyon TL, indirimli biletlerde ise 1 milyon TL "özel rezervasyon indirimi" yapılacak. Buna göre, rezervasyon süresince, tam biletler 7.5 milyon TL'den, indirimli biletler ise 5 milyon TL'den satın alınacak.
326
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.