Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Fil çeteleri pusuda usta

Fil çeteleri pusuda usta

Tayland'da aç kalan filler, zekalarıyla insandan hiç de aşağı kalmadıklarını cüme aleme ispatladı. Şeker kamışı taşıyan kamyonlara pusu kuran fil sürüleri, karınlarını doyurmayı başardı.

Bangkok Post gazetesinde yayımlanan habere göre, ülkenin doğusundaki Ang Lue Nai adlı doğal parkta yaşayan filler, kuraklık yüzünden aç kalınca karınlarını doyurabilmek ve su içebilmek için yerleşim birimlerine dadandılar.

Lider yol kesiyor, adamları hortumluyor
Yetkililer, şoförlerin yolların kenarına bıraktığı şeker kamışlarını afiyetle yiyen, fakat bunlarla doymadıkları anlaşılan fillerin işin kolayını bulduklarını ve talana başladıklarını belirtiyor: Sürü lideri yolu keserek kamyonu durduruyor, diğerleri şeker kamışlarını hortumluyor.

Daha önce benzer bir olay Endonezya'da meydana gelmiş, yaşam alanları gittikçe daralan ve bu yüzden aç kalan maymunlar köylere gruplar halinde baskınlar düzenleyerek ürünleri talan etmişlerdi.
333
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.