Magazin

'Fetih 1453' hangi kanalda dizi olacak?

'Fetih 1453' hangi kanalda dizi olacak?

Rahşan Gülşan, Habertürk’teki köşesinde yazdı, “Fetih 1453 dizi olacak” diye.

Güncellenme tarihi:

Sina Koloğlu / Milliyet

Haber doğru. Filmin yayın hakkı Show TV’de. Kanal, filmi ekim ayında dört bölüm olarak yayınlayacak. Sonra beşinci bölümden itibaren, dizi versiyonu başlayacak. Yani dizi, filmin devamı olacak.

Burada bir noktayı belirtmek lazım; bu örnek aslında bir gerçeği de gösteriyor; Show TV, ‘Muhteşem Yüzyıl’la kan kaybetmedi. Şimdi ‘Fetih 1453’ ile yeni bir olaya imza atmış oluyor. Galiba yaratıcılık böyle bir şey. Benim için ha ‘Muhteşem Yüzyıl’ ha ‘Fetih 1453’, fark etmiyor. Kanalların arasındaki rekabet açısından bakılınca Show TV, yerine yenisini ikame etmiş oluyor. Ve sanırım ‘Muhteşem Yüzyıl’ kanaldan giderken düşünülüp, taşınılmış bir operasyon bu.

FATİH PROJESİ’YLE TÜY DÖKÜCÜ ÜRÜN İLİŞKİSİ
Ne bağlantısı var? Bal gibi var. Bu bağlantıyı başarılı bir şekilde kuran kim? Çiğdem Tunç. Bir süredir kendileri tüy dökücü setin tanıtımı için ekranda. Beyaz TV’de Ece Erken’in programındaydı. Uzun uzun anlattı setin yararlarını, kimlerin kullanabileceğini vs. Beyler de hedef kitle listesinde.“Beyler de ‘delikanlılığı bozar’ diyorsa annelerinden, eşlerinden, kız kardeşlerinden yardım alabilirler” dedi. “Git kız, eczaneden tüy dökücü al” konusunda yani.

Ve sonra Başbakan’ın açıkladığı okullarda tablet bilgisayar projesiyle tüy dökücü setin arasındaki bağı şöyle kurdu; “Her şeyin çaresi artık bu çağda elimizin altında. Biliyorsunuz sayın Başbakan Fatih Devrimi yapıyor. Okullarımızdaki eğitim bile tamamen teknolojiye dayalı. Teknolojiye güvenelim, ama doğanın sunduğu nimetlerden de vazgeçmeyelim...”

Yayın tarihi: 22.02.2012
393
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.