Magazin

Fanteziler evliliği kurtarıyor

Fanteziler evliliği kurtarıyor

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan Abay, evliliklerde ve uzun süreli beraberliklerde cinsel yaşamdaki tekdüzeliğin en büyük tehlike olduğuna dikkat çekti.

Prof.Dr. Abay, şunları söyledi:

"Erkekler için doyum, çoğu zaman boşalmayla sağlanır. Oysa kadınlar için orgazm ikinci planda kalır, aradıkları şey daha çok sıcaklık, insani iletişim ve yeni duyumların tadılmasıdır.

Cinsel araştırmalarda kadınların cinsel yaşamlarında mutlu olup olmadıklarıyla ilgili sorulara verilen cevapların büyük bir bölümü, bu noktada olumsuz bir durumun varlığını ortaya koymaktadır. Çok sayıda eşlerinin sevişme tarzının hiç değişmediğini, bir kalıp gibi hep aynı harekeleri yaptıklarını belirtmektedir."

Aynı durumun erkek için de geçerli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ercan Abay, eşlerin cinsel yaşamına renk katmak için değişik fantezilere başvurması gerektiğini söyledi. Prof. Abay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir kere her gece aynı saatte ilişkide bulunma alışkanlığından vazgeçilmelidir. Gece, vücut yorgun olduğu için cinsel dürtü zaten güçsüzdür.

Böyle bir durumda uyumak, zevksiz bir sevişmeden daha yararlıdır. Sevişilen yer hep yatak odası olmak zorunda değildir. Olanak buldukça değişik yer ve ortamlarda sevişmek heyecanı artırabilir."
Yayın tarihi: 13.06.2002
452
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.