Magazin

Eşcinsel penguenlere himaye

Eşcinsel penguenlere himaye

Belçika'nın Anvers kentindeki hayvanat bahçesinde, eşcinsel penguenler himaye altına alındı.

Avrupa'nın en büyük hayvanat bahçelerinden birinin bulunduğu Anvers'te, Flaman Eşcinseller Merkezi (Casa Rosa) tarafından yapılan açıklamada, eşcinsel hayvanların korunmasının önemine değinildi ve bu yönde yapılan çalışmalar anlatıldı.

Çift gibi davranıyorlar
Anvers hayvanat bahçesi sözcüsü Ilse Seegers, hayvanat bahçesinde birlikte yaşamayı tercih eden aynı cinsten bazı hayvanlar bulunduğunu, bu durumdaki dişi eşcinsel penguenlerin, Casa Rosa tarafından himaye altına alındığını doğruladı. Seegers, birlikte yuva kuran dişi penguen çiftlerin, diğer normal çiftler gibi davrandıklarını, ancak çiftleşemediklerini anlattı.

Casa Rosa yetkilileri, eşcinsel penguenlerin İsveç, ABD ve Almanya'daki bazı hayvanat bahçelerinde de bulunduklarının tespit edildiğini, ilk himaye altına alınma eyleminin ise Anvers'te gerçekleştiğidi söylediler.

Anvers hayvanat bahçesindeki eşcinsel penguenlerin, yuvalarının önüne koyulan tabelada, bu hayvanların "Casa Rosa himayesinde" olduğu yazıldı.
Yayın tarihi: 18.10.2005
387
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.