Magazin

Erbil'den yine canlı yayın sözleri!

Erbil'den yine canlı yayın sözleri!

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, 2009'un ilk polemiğine imza attı. İşte 'Erbil - Asena' diyaloğu.

Yılın ikinci günü akşamı, Fox TV'deki Çarkıfelek programını sunan Mehmet Ali Erbil, oyuncu sorusunun cevabı olan `Ali Poyrazoğlu'nun adının panoda belirmesinin ardından konuşmasıyla tartışma yaratacak sözler söyledi.

Ünlü oryantal Asena'nın hosteslik yaptığı, Fox TV'deki Çarkıfelek programında sorulan sorunun yanıtı olan `Ali Poyrazoğlu' isminin panoda belirmesinin ardından sunucu Mehmet Ali Erbil, Poyrazoğlu'nun çok değerli bir tiyatro sanatçısı olduğunu söyledi, evinde de çok zaman kaldığını anlattı. Programda Mehmet Ali Erbil ile Asena arasında şu konuşma geçti:

Mehmet Ali Erbil: Değerli tiyatro sanatçımız Ali Poyrazoğlu. Ben çok ekmeğini yedim, evinde kaldım.

Asena: Ben de çok çalıştım.

Mehmet Ali Erbil: Hadi ya. Sen nerede çalıştın?

Asena: Bodrum'da birlikte çalıştık. Çok ufku geniş bir insan. Çok bilgili.

Mehmet Ali Erbil: Vizyonu çok geniştir. Üç tane lisan bilir. Acayip kültürlüdür.

Asena: İki kelime konuşamadık önünde.

Anlatsam yerinden oynar
Bu diyaloğun ardından konumasını sürdüren Erbil şunları söyledi:

"Türk tiyatrosunun çok önemli mihenk taşlarındandır Ali Poyrazoğlu. Ben konservatuvarda öğrenciydim. O arada da Devlet Tiyatrosu'nda oyun oynuyorum, misafir sanatçı. Daha 17 yaşındayım filan. O zamanlar gelip Ali'nin evinde kalıyordum. Babam ise çıldırıyordu niye Ali'lerde kalıyorum diye. Çok eğleniyorduk, Korhan Abay ve Ali Poyrazoğlu filan. Ben de ondan sonracığıma, ben de o arada onların tiyatrosunda -böyle arkalarda figüran, migüran oyuna onların tiyatrosunda- çıkıyordum her gece. Ama çok yasaktır. Devlet Tiyatrosunu düşünebiliyor musun? Konservatuvar öğrencisi, özel bir tiyatroda. Her gece çıkıyordum onlarla, gırgır şamata. Ay ne günlerdi onlar. Ali ile Korhan o zamanlar iyi arkadaştılar. (gülüşmeler oluyor, Mehmet Ali Erbil etrafı süzüyor) Ben anlamıyordum o zamanlar çok kücük olduğum için, o işleri. Ben onların çocukları gibiydim. Daha bende ne hikayeler var. Bir anlatsam yer yerinden oynar. Çocukları gibiydim. Rahmetli babam da çok ürkerdi onların evinde kalıyorum, `ay çocuğuma bir şey olacak' diye. Allah rahmet eylesin. Ama kapı gibi çıktım. Gördüğünüz gibi kapı gibi çıktım. Girdiğim gibi çıktım. Kulakları çınlasın Ali'ciğimin."
Yayın tarihi: 05.01.2009
453
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.