Magazin

En iyi restoranlar arasında iki Türk

En iyi restoranlar arasında iki Türk

Dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel&Leisure'ın 'En İyi Yeni Avrupa Restoranları 2005' listesinde 360 ve Mabeyin de var.

Avrupa'nın en iyi restoranlarından ikisi İstanbul'dan. ABD'nin dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel&Leisure'ın Avrupa'nın en iyi restoranları arasına '360' ile 'Mabeyin' de girdi.

Travel&Leisure'ın bu ayki sayısında 'En İyi Yeni Avrupa Restoranları 2005' konusu işlendi. Yazıyı, derginin editörü ve aynı zamanda dünyanın en ünlü gurmelerinden olan Anya von Bremzen kaleme aldı.

Bremzen ağustos ayında üç hafta içinde Madrid, Londra, Berlin, Moskova, Roma, Paris, Amsterdam ve İstanbul'da 40 restoranı gezdi. Ünlü yazarı, İstanbul'da da Üsküdar'daki Mabeyin Restaurant ve Taksim'deki '360'a tam not verdi.

Bu restoranlarda yemek yiyen ünlü gurme, beğenisini iki mekânı Avrupa'nın en iyileri arasına alarak gösterdi. "Gezdiklerim arasında Mabeyin'i Avrupa'nın ilk üç restoranı arasına sokabilirim. İçli köfteden kurutulmuş patlıcan dolmasına kadar lezzetlerinizi en iyi şekilde sunan restoran" diyen Bremzen, 1982'den beri İstanbul'u sık sık ziyaret ediyor.

Cihangir'de ev alacak
Şimdiye kadar ABD'deki restoranlardan çok, İstanbul hakkında yazı yazdığını söyleyen Amerikalı yazar, Cihangir'de bir ev alarak yılın üç-dört ayını İstanbul'da geçirmeyi de planlıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 13.12.2005
448
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.