Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Elvan yarı finale yükseldi

Elvan yarı finale yükseldi

5 bin metrede büyük hayal kırıklığı yaratan Elvan Abeylegesse, bin 500 metre elemelerinde, serisinde beşinci olarak yarı finale yükseldi.

Bayanlar 1500 metrede yılın en iyi derecesine sahip olan milli atletimiz Elvan Abeylegesse, bugün koşulan çeyrek final mücadelesinde son 100 metrede yaptığı büyük atakla beşinci oldu ve yarı finale yükseldi. Yarışın ardından soruları yanıtlayan Elvan, "Dün moralim çok kötüydü. Gece boyunca hiç uyuyamadım ve yemedim. Bugün hocam 'Yarışa gir. İyi olursa olur, olmazsa canın sağolsun. Türkiye senin arkanda' dedi, ben de elemelere katıldım. İnşallah her şey çok iyi olur ve Türkiye'yi mutlu ederim. Türkiye'yi çok seviyorum." dedi.

Bayanlar bin 500 metrede yarı finaller iki gün sonra yapılacak.

Katılmayacak denmişti
Sabah saatlerinde, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, genç atletin geceyi uykusuz ve aç geçirdiğine dikkati çekerek, "Elvan'ın bu performansıyla başarılı olması zor. Morali çok bozuk. O nedenle de yarışamayacak" demişti. Fakat ilerleyen zaman diliminde Elvan yarışa katılma kararı almıştı.
349
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.