Magazin

El Fayed: Gerçekler gizleniyor

El Fayed: Gerçekler gizleniyor

Prenses Diana'nın sevgilisi Dodi El Fayed'in babası Muhammed El Fayed, Diana'nın ölümünün kaza sonucu olduğu açıklanan Scotland Yard soruşturmasının 'gerçekleri gizleme' amacını taşıdığını söyledi.

Muhammed El Fayed'in sözcüsü, "Tüm bunların, soruşturmanın kapatılması ve gerçeklerin gizlenmesi amacını taşıyan bir planın parçası olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Soruşturmaya göre kaza
Diana'nın ölümüyle ilgili olarak 3 yıl boyunca yürütülen ve bugün basına açıklanan soruşturma, Paris'te 1997 yılında trafik kazasında ölen Diana'nın bulunduğu aracın şoförünün alkollü olduğunu ve aracı, izin verilenin iki katı hızla kullandığını gösteriyordu.

Prenses Diana (36) ve sevgilisi Dodi El Fayed (42), 31 Ağustos 1997 tarihinde Paris'teki Pont d'Alma Tüneli'nde, magazin muhabirlerinin izlediği Mercedes marka araçlarıyla geçirdikleri kazada, şoförleri Henri Paul ile birlikte yaşamlarını yitirmişlerdi.
Yayın tarihi: 14.12.2006
451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.