Magazin

Eğlence İstanbul'da

Eğlence İstanbul'da

Alman 'Kölner Express' gazetesi, 'İstanbul parti yapıyor' başlıklı haberinde kenti övdü.

Alman 'Kölner Express' gazetesi, dünyanın en büyük metropollerinden İstanbul'un, Avrupa'nın yeni eğlence merkezi olduğunu yazdı.

'İstanbul parti yapıyor' haberinde, gece yaşamı hakkında bilgi verildi ve Beyoğlu'nun eğlence dünyasında kentin kartviziti olduğu belirtildi.

4 bin bar ve disko var
15 milyon nüfuslu İstanbul'da yaklaşık 4 bin bar ve disko, 5 bini aşkın restoran bulunduğu belirtilen haberde, Türk mutfağının kebap ve dönerden ibaret olmadığı vurgulandı ve dünyadaki birçok çeşidini burada bulmanın mümkün olduğu ifade edildi. Topkapı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii'nin mutlaka gezilmesi gerektiği, gece yaşantısının geç saatlere kadar sürdüğü, nargilenin denenmesi gerektiği de kaydedildi.

Tanınmış mekânlar arasında Reina, Q Jazz Bar, Penthouse Club, Leb-i Derya ve Babylon sayılırken, bu yerler karşısında ne Londra'nın, ne de Berlin'in çekici olduğu görüşüne yer verildi.
Yayın tarihi: 18.02.2006
386
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.