Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

e-kolay.net, işitme engellilerin yanında!

e-kolay.net, işitme engellilerin yanında!

İnternet hizmetlerinin öncü markası e-kolay.net işitme engellilere destek veriyor.

e-kolay.net, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde bir süredir İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği'ne destek veriyor. Bu desteğin son örneklerinden biri de 9 Nisan Pazar günü yaşandı.

e-kolay.net, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği tarafından düzenlenen panel için Hürriyet Medya Towers'daki Çetin Emeç Konferans Salonu'nu tahsis etti. Panel sırasında işitme engelliler, iletişim ihtiyaçlarını giderme açısından büyük önem taşıyan mobil iletişim cihazı OGO'yu da deneme fırsatı buldular.

Uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen panelde İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Başkanı Viki Özromano'nun konuşmasıyla açılan panelde, İl Milli Eğitim Özürlüler Dairesi Başkanı Halis Kuralay da dahil olmak üzere çeşitli yetkililer ve uzmanlar konuşma yaptı.

Konuşmalarda işitme engelli çocukların kişisel gelişimlerine değer katma, toplumlaşma süreçlerinin hızlı ve verimli hale gelmesi, okul öncesi eğitim ve genel eğitimde sürecinde yaşanan sorunlar, engellilerin günlük yaşamda karşılaştıkları sıkıntılar gibi konular ele alındı. Özellikle erken teşhis ve teşhisle birlikte işitme ve konuşma eğitimini başlatılması konusunun önemi vurgulandı.

Ailelerin aktif katılımıyla desteklenen panelde, işitme engellilerin iletişimlerine yeni bir boyut kazandıran OGO da tanıtıldı. Panelin sonunda İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Başkanı Viki Özromano, kendilerine Çetin Emeç Konferans Salonu'nu tahsis eden Doğan Online Bireysel Hizmetler Genel Müdürü Ahmet Demir'e teşekkürlerini sundu.
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.