Magazin

Dünyanın en güzel annesi

Dünyanın en güzel annesi

Güzel anne, Rus model Natalia Vodianova; 'Muhteşem bir işim var ama çocukları arkamda bırakıyor olmak her zaman depresif bir durum yaratıyor. Kendimi bölünmüş hissediyorum' dedi.

Natalia Vodianova, kızarmış ekmeğin üstüne yağ sürerek eşine veriyor. 14. yüzyıl yapımı değirmen evinin bu karışık mutfağında "Burada her yeri su basmıştı" diyor.

Taş yerler ve Aga ürünlerle dolu mutfağında kocaman bir kap dolusu limon loru gözümüze çarpıyor. Sözlerine devam ediyor:

"Ama biz o gece öylece yattık ve sabah kalktığımızda sadece birkaç su birikintisi kalmıştı. Bu evin gerçekten de harika bir drenaj sistemi var."

Sekiz yıl önce podyumlarda 'Supernova' olarak adlandırılan ve fırtınalar estiren Rus süper model, şimdilerde bir büyükanne bluzu içinde karşımızdaydı. Altında pembe bol bir saten pantolon ve ışıltılı bir dantel üstle.

Rusya Nizhniy Novgorod'daki bir manav tezgahında canını dişine takmış bir şekilde çalışırken keşfedilmesiyle meşhur olan modelin hayatı gerçek bir kül kedisi hikayesi. Altı aylık bir modellik sürecinden sonra, İngiliz aristokrat Justin Portman'la tanışan Natalia hamile kalır, St. Petersburg'da evlenirler. Ardından üç çocuklu bir aile oluverirler. Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip olan ve son olarak Valentino'nun Paris'teki final şovunda podyuma çıkan 25 yaşındaki Natalia "Çok hırslıyım" diyor. Ünlü model Valentino'nun kampanyası için Bruce Weber'le Florida'da bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Ayrıca Rus Vogue için de poz verdi.

Parmaklarıyla saymaya başlıyor: "Paris, Florida, New York, Brezilya, sonra tekrar New York ve ardından Moskova. Aralarda da Londra." Moskova'da üç günlük bir yardım etkinliği düzenliyor. Kendi yardım derneği olan Naked Heart Foundation için Sevgililer Günü'nde 'Love Ball' adlı bir yardım gecesi gerçekleştirdi. Bu dernekle sosyal imkanlardan yoksun olan çocuklar için oyun parkları kuruyor. Rusya'dan bir telefon alan Natalia: "Telefonum hiç susmuyor" diyor.

Sakin, çekici ve çok nadir iniş çıkışları olan bu ünlü model anne, dayanıklılığıyla biliniyor. "Hissetmediğim veya inanmadığım bir şeyi asla yapmam" diyor. Genç yaşına rağmen ayakları yere basıyor. Eşi ve çocuklarıyla çok mutlu bir ev yaşantısı var. Özel ve sosyal hayatını birbirinden başarıyla ayırmayı bilen Natalia, şimdi altı yaşında olan ilk çocuğu Lucas'a yedi aylık hamileyken bile çalışmaya devam ediyordu. Ve üçüncü çocuğu dört aylık Viktor'u doğurduktan yalnızca iki hafta sonra, Paris'te podyumdaydı, hem de hiç olmadığı kadar zayıf bir görünümle. Önümüzdeki ay iki yaşına basacak olan Neva adında bir kız çocuğu da var.

1.2 milyar Pound'luk bir servete sahip olan ailenin sanatçı oğluyla evlenen Natalia: "Lucas doğduktan sonra, onu yanımızda her yere götürdük. O, çok uslu bir çocuk; şovlara, çekimlere ve başka birçok yere geldi." Onu bu hızlı yaşantısında eşi de hiç yalnız bırakmadı, kariyerini bir kenara atarak, onu takip etti. Natalia: "Ama Neva doğduğunda işler değişti çünkü o rutinlerini seven bir çocuk oldu. Bu yüzden işe giderken artık onları bırakmak durumunda kaldım. Çok mutluyum çünkü çok güzel bir işim var ama onları bırakıyor olmak her zaman depresif bir durum yaratıyor. Kendimi ikiye bölünmüş hissediyorum" diyor.

Hareketli yaşam tarzını ülkede vakit geçirerek dengeliyor. Uruguay'da bile evleri olan çift, Sussex'deki evlerini bakıma aldılar. Evlerinin nehre bakan tarafına bir spa yaptırdılar. Kapalı ve açık yüzme havuzlarını da unutmadılar. Misafirleri için yaptırdıkları kulübe de en az ev kadar büyük. Natalia: "Eşim de, ben de Balık burcuyuz; suyun hayatımızda önemli bir yeri var."
"Çocuklarla birlikte etraf biraz dağınık aslında" diyor. Çocukların oyuncakları, eşinin çok sevdiği oyunlarla ilgili bir takım satranç kitapları...

Taş duvarlar, ahşap raflar, sıcak renkler, Rus biblolar, kristal avizeler ve seyahatlerden edinilen eşyalarla ev gayet normal bir aile evi. Tabii ki Vogue'un kapağını süsleyen unutulmaz siyah - beyaz fotoğrafı da orada. Ama kahve masasının üstünde duran dergi, Country Homes. Natalia kıyafetlerini göstererek: "Bu kır evinde fazla şeye ihtiyacım yok. Her şey çok rahat. Sadece ipek ve kaşmirlere sarılıyorum."

"DAHA BÜYÜK AMAÇLARA İNANIYORUM"
Büyükanne ve babası Rusya'dan Natalia'nın yanına taşınmışlar, onun olmadığı zamanlar çocuklara bakıyorlar. Kendi çocukluğunu sevgi dolu ve mutlu olarak tanımlıyor. Üç kız kardeşten en küçüğü olan Natalia, o zamanları zor günler olarak hatırlıyor. "Bazen yiyecek yemeğimiz bile olmazdı. Çoğunlukla gidecek bir yerim olmadan başıboş sokaklarda gezerdim. Terkedilmiş binalarda sarhoş gençlerin takıldığı yerlerde dolanırdım. Şimdi geriye baktığımda zor olduğunu fark ediyorum."

Büyükannesi onu bale ve operalara götürerek, Natalia'ya farklı bir dünyanın kapılarını aralamış. "Benim için çok önemli bir rol modeldi. Bir dragon ama tıpkı Shrek'teki gibi. Evde onun sözü geçerdi. Dedem de ona uyardı."

Babası, yürümeye başladığı yaşta terketmiş, üne kavuştuktan sonra ortaya çıkmış. Şimdi ilişkileri iyi. "Beni televizyon ve gazetelerde görüyorlar. Muhtemelen ne yaptığımı bile bilmiyorlar" dediği ailesi onun jet - set yaşam tarzından oldukça uzaktalar. Londra'da çevresindekiler Rus değil ama Roman Abramovich'in kız arkadaşı Daria 'Dasha' Zhukova ile çok yakın arkadaş.

Natalia'nın ilerleyen dönemlerde modellik kariyeri düşüşe geçecek. Daha çok yardım ve hayır işi yapacak ve sinemaya da göz kırpıyor. "Kadere ve daha büyük bir amaç olduğuna inanıyorum. Hayattan hiç bu kadarını beklememiştim. Bu yüzden minnettarım." Natalia yaşadıkları ev için: "Yaşam boyu sürecek bir proje gibi. Sadece sevdiğimiz şeyleri alarak yavaş yavaş tamamlamak istiyoruz. Bu değerli ve pahalı olmaları anlamını taşımıyor. Tamamen güzel objelerin kıymetini bilmekle ilgili" diyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 28.02.2008
519
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.