Magazin

Din kitabından güzellik sırları

Din kitabından güzellik sırları

ABD'de bir yayınevi, gençlerin dine sempati duymasını sağlamak amacıyla İncil'in yeni versiyonunu yarattı. 'Tam Yeni Akit' adlı İncil, daha çok bir genç kız dergisine benziyor.

Revolve'un "Erkek arkadaşınız yeterince dindar mı?" diye sorulan kapağında, yazlık giysileriyle üç genç kızın fotoğrafı var. İçinde ise İncil'de yer alan ilahi ve öğretiler dışında, kirpik kıvırma yolları, erkek ve kız ilişkileri üzerine bikinili, mayolu fotoğraflarla bezeli yazılar var.

Kitabın ahlak üzerine verdiği öğütler ise İncil'dekinden farksız. Kitap, "O özel hediyeyi açmak için evlenmeyi bekleyin" diyor. Verilen diğer tavsiyeler arasında şunlar yer alıyor:

Güneş kreminizi sürerken Tanrı'yla konuşmak için zaman ayırabilirsiniz. Kısa süre içinde O'nunla konuşmak sivilcelerinizi sıkmak kadar rutin bir hale gelecek. Ne giyerseniz giyin, İsa'nın onaylayacağı bir kıyafet olduğundan emin olun. Demode olmanız gerekmiyor, Tanrı'nın çocuğu gibi görünün yeter.

Yayınevi gelecek ilkbaharda da erkekler için, içinde seks, kızlar ve ilişkiler konusuna daha çok eğilen bir İncil çıkarmayı planlıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 19.09.2003
389
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.