Magazin

Diana'yı şoför öldürmüş!

Diana'yı şoför öldürmüş!

BBC'nin bu akşamki belgeseline göre, kaza anında Diana'nın şoförü normalin üç katı alkollüydü.

Britanya yayın kuruluşu BBC'nin bu akşam yayımlamaya hazırlandığı 'The Conspiracy Files' (Komplo Dosyaları) adlı belgesel, Prenses Diana'nın dokuz buçuk yıl önce Paris'te ölümüne yol açan kaza sırasında otomobili kullanan şoför Henri Paul'ün, Fransa'da sürücülere uygulanan alkol limitinin üç katı kadar alkol aldığını ileri sürüyor.

Otopsi sonuçlarından elde edilen bulguların, Fransız makamlarının geçen yıl yaptığı testlerle bir kez daha doğrulandığını ve Paul'ün 31 Ağustos 1997'deki kazada kesinlikle sarhoş olduğunu öne süren belgeselde, geçen yıl Paul'ün kan örnekleri üzerinde DNA testleri yapıldığına dikkat çekiliyor. Bazı 'komplo teorisyenleri'nin Paul'ün kan örneklerinin değiştirildiği yönündeki iddialarına yanıt niteliği taşıyan belgeselde, test ve kan örneklerinin ona ait olduğunun kesin olarak ortaya konduğu belirtiliyor.

Belgesel ayrıca, Prenses Diana'nın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Lord Stevens'ın hazırladığı raporun yakında açıklanacağını ve soruşturma sonucunun aynı çıkacağını iddia ediyor. Ancak, Britanya halkı aynı fikirde değil. Ülkede yapılan anket sonuçları, halkın yüzde 30'undan fazlasının, ölümün kaza olduğuna inanmadığını gösteriyor.
Yayın tarihi: 10.12.2006
756
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.