Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ders almadan evlenmek yok

Ders almadan evlenmek yok

Tayvan`da evlenmek isteyen çiftler, hayatlarını birleştirmeden önce hızlandırılmış kursa gidecekler.

Yeni kabul edilen yasa ile 4 saatlik derste, evlenecek çiftlere aile yönetimi ile ilgili bilgiler verilecek. Yetkililer, bu uygulamanın boşanmaları azaltmayı, çocuk bakımını iyileştirmeyi ve aile bütçelerini daha sağlıklı hale getirmeyi amaçladığını kaydettiler.

Milletvekili Chiang Chi-wen, Tayvan`da bugüne kadar, aile içi şiddet, uyuşturucu kullanımı, tecavüz ve küçük yaşta fuhuş gibi sorunlarla polis ve diğer resmi görevlilerin ilgilendiğini, ancak sorunun kökünün ailede olduğunu belirtti.

Chiang Chi-wen, söz konusu kurslarla, boşanmayı azaltmak için evlenecek çiftlere ailenin rolünü kavratacaklarını söyledi. Tayvan, Asya`da boşanmanın yüksek olduğu ülkelerden biri. Feministler, Tayvan`daki bu durumu, kadınların daha iyi eğitim almaları ve daha iyi iş sahibi olmalarından sonra, erkeklerin şovenizmine ve kötü davranışlarına karşı daha az hoşgörülü olmalarından kaynaklandığını savunuyorlar.
378
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.