Magazin

Ders almadan evlenmek yok

Ders almadan evlenmek yok

Tayvan`da evlenmek isteyen çiftler, hayatlarını birleştirmeden önce hızlandırılmış kursa gidecekler.

Yeni kabul edilen yasa ile 4 saatlik derste, evlenecek çiftlere aile yönetimi ile ilgili bilgiler verilecek. Yetkililer, bu uygulamanın boşanmaları azaltmayı, çocuk bakımını iyileştirmeyi ve aile bütçelerini daha sağlıklı hale getirmeyi amaçladığını kaydettiler.

Milletvekili Chiang Chi-wen, Tayvan`da bugüne kadar, aile içi şiddet, uyuşturucu kullanımı, tecavüz ve küçük yaşta fuhuş gibi sorunlarla polis ve diğer resmi görevlilerin ilgilendiğini, ancak sorunun kökünün ailede olduğunu belirtti.

Chiang Chi-wen, söz konusu kurslarla, boşanmayı azaltmak için evlenecek çiftlere ailenin rolünü kavratacaklarını söyledi. Tayvan, Asya`da boşanmanın yüksek olduğu ülkelerden biri. Feministler, Tayvan`daki bu durumu, kadınların daha iyi eğitim almaları ve daha iyi iş sahibi olmalarından sonra, erkeklerin şovenizmine ve kötü davranışlarına karşı daha az hoşgörülü olmalarından kaynaklandığını savunuyorlar.
Yayın tarihi: 07.01.2003
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.